Pro speciální příležitost nechala hodinářská firma TUDOR vyrobit jediný exemplář hodinek Tudor Heritage Black Bay One. Tyto hodinky věnovala na aukci „Only Watch 2015“, jejíž výtěžek jde na charitativní účely.

Black Bay One - hodinky Tudor poprvé na charitativní aukci

U příležitosti své vůbec první účasti na charitativní aukci „Only Watch 2015“ se společnost TUDOR rozhodla nově uchopit a ztvárnit méně známý historický model Tudor Submariner 7923. Tyto hodinky byly poprvé uvedeny na trh v polovině 50. let 20. století, a to jen ve velmi malém množství. Jde o jediné potápěčské hodinky od firmy TUDOR s ručním nátahem. Kromě toho se od ostatních potápěčských hodinek značky TUDOR liší i typem ruček, které mají tvar taktovky. Dnes je model hodinek 7923 velmi vyhledávaným sběratelským kouskem, společnost TUDOR si tak pro model hodinek Black Bay One, které budou vyrobeny jen v jediném exempláři, nemohla vybrat lepší inspiraci. Tento jediný exemplář je určen pro zcela jedinečnou příležitost.

OSLAVA MINULOSTI JAKO INOVAČNÍ PŘÍSTUP

Model Heritage Black Bay One si od modelů hodinek TUDOR z konce 50. a počátku 60. let 20. století vypůjčil lesklý černý číselník. Nápisy a pozlacené ručky, které u tohoto modelu mají odstín žlutého zlata, jsou inspirovány přímo modelem 7923. Původní podoba modelu 7923 je zachována také u číselníku: na pozici „6“ je umístěn dvouřádkový text v červeném provedení podávající jednak informaci o tom, jaká je maximální zaručená hloubka ponoru, a jednak o tom, že hodinky jsou odolné proti otřesům. Zatímco u historických modelů byl luminiscenční materiál nanášen na číselník, u modelu Heritage Black Bay One je luminiscence včleněna v podobě pozlacených částí přímo do číselníku, což přispívá k celkově dokonalému vzhledu hodinek.

Heritage Black Bay One je charakteristický ještě jedním, sice malým a nenápadným, ale velmi důležitým detailem, kterým odkazuje na svou historickou inspiraci z poloviny 20. století – klenutým číselníkem. Tato klenutost safírového sklíčka je pro modelovou řadu Heritage velmi typická. Model Heritage Black Bay One od značky TUDOR je tak vynikajícím pokračovatelem tohoto historického designu. V 50. letech 20. století byl tento rys charakteristický pro akrylová sklíčka, jež se tehdy v hodinářském průmyslu velmi hojně využívala. Podoba číselníku spolu s provedením sklíčka vytváří výrazný vizuální efekt, který „tváři“ hodinek dodává jedinečnou hloubku. Číselník modelu Heritage Black Bay One od značky TUDOR obkružuje jednosměrně rotující luneta bez minutové stupnice, tak jako u historického modelu 7923.

SOUČASNÝ MODERNÍ DESIGN

Model Heritage Black Bay One má pouzdro o průměru 41 mm, zatímco průměr pouzdra historického modelu 7923 činil 37 mm. Hodinky tak mají velmi moderní vzhled a na ruce působí velmi efektně. Výrazným a proslulým prvkem, který připomíná potápěčské hodinky, vyráběné společností TUDOR v 50. letech 20. století, jsou zkosené hrany nad stěžejkami, jichž si milovníci hodinek této značky velmi cení.

Korunka je provedena zcela v duchu historického modelu. Korunka nemá ochranná ramena a je připevněna na trubičku z anodizovaného hliníku, která má stejnou barvu jako luneta, což ve výsledku působí velmi moderně a elegantně.

Heritage Black Bay One byl vyroben se třemi druhy tahů: ocelový tah a tmavě hnědý kožený řemínek, které svým designem odkazují na starší historické modely, anebo šedý textilní řemínek se žakárovým vzorováním. Textilní řemínek upomíná na tradici francouzského krajkářství a textilního pozamentu typického pro kraj Saint-Étienne, a představuje tak další přidanou hodnotu.

Společnost TUDOR vyrobí pro aukci „Only Watch 2015“ pouze jeden jediný exemplář tohoto modelu. Pro společnost TUDOR je to poprvé, neboť není značkou, která by vyráběla hodinky v limitovaných edicích.