Tudor chytá velkou vlnu v Nazaré a Jaws

Publikováno: 9.2.2022
Rubrika: Partnerství a události
Tudor chytá velkou vlnu v Nazaré a Jaws

O tom, že se Tudor nebojí navázat netradiční a extrémní partnerství, jsme se mohli v minulosti přesvědčit už několikrát. Tentokrát se ovšem rozhodl posunout své limity o stupeň výš a svůj zrak upírá na 30metrové vlny, které se odváží sjet pouze hrstka mužů a žen na celém světě. Od zimy 2021/2022 se Tudor stává partnerem sportovní organizace World Surf League a jejich dvou legendárních akcí Big Wave Nazaré a Big Wave Jaws.

Těžko bychom hledali extrémnější sportovní soutěž, která by se tak dokonale hodila k podpisu značky Tudor #BornToDare. Málokdo se odváží jet surfovat do portugalského rybářského městečka Nazaré, které je domovem těch největších vln na světě a stejně tak do hlubinných vln Jaws neboli Čelistí (Pe´ahi) na havajském Maui. Chytit takto monstrózní vlnu je práce jen pro ty nejzkušenější surfaře. Kvůli zvýšenému nebezpečí je i celá akce WSL Big Wave, která trvá od 15. listopadu 2021 do 31. března 2022, organizována pod přísnými pravidly. Pořadatelé akce pravidelně monitorují bouře, které vedou k ideálním vlnám, a hledají ty nejlepší možné podmínky pro stanovená soutěžní pravidla. Následně je vybrán vhodný den, kdy budou vlny dle požadavků nejlepší, a soutěžící dostanou 72 hodin na to, aby se vypravili na cestu do zvolených destinací a připravili se na závod.

Nazaré: místo, kde se vlny dotýkají nebe

Příběh 20metrových vln v  Nazaré se začal psát v roce 2010, kdy ještě o klidném rybářském městečku v Portugalsku věděli jen místní obyvatelé. Vše se ovšem změnilo, když legendární surfař Garrett McNamara sjel obří 30metrovou vlnu a zapsal se tak do historie extrémních sportů. Jedinečná konfigurace mořského dna na Praia de Norte v Nazaré v kombinaci s písečným dnem a obrovským podvodním kaňonem nabízí veškerou sílu oceánu. Vytváří tak nejvyšší vlny, na jakých kdy lidé surfovali. Strhující atmosféru je možné sledovat z ikonické vyhlídky Fort de São Miguel Arcanjo na vrcholu útesu, ze které je nebezpečí a adrenalin surfařů cítit i při pouhém pozorování závodu.

Čelisti na Havaji

Havaj jako místo, kde surfování našlo své kořeny, se může pyšnit jednou z nejpopulárnějších a nejextrémnějších surfovacích destinací. Čelisti (Jaws) jsou zlatým standardem břehů ostrova Maui, na kterých se proslavily jedny z největších jmen tohoto sportu. Kromě tažného surfování nabízí Čelisti i jedinečný a extrémně náročný způsob závodů v pádlování. To, co dělá Čelisti tak velkolepým místem pro monstrózní vlny, je hloubka vody, konkrétně náhlá změna mořského dna z velmi hlubokého na relativně mělké. Nezvykle blízko břehu je extrémně hluboký příkop, který dosahuje 6 až 30 metrů.

Naskočte s námi i vy na adrenalinovou vlnu značky Tudor. Tato dynamicky rostoucí značka je zárukou nekonvenčního přístupu k poctivé švýcarské hodinářské práci. V DNA značky Tudor tkví mladý duch, který je odhodlán světu ukázat co v něm doopravdy je – od partnerství s Francouzským námořnictvemsurfování v srdci Švýcarských Alp, přes nejvyšší úroveň rugby v podání týmu All Blacks až po nejvyšší vlny světa v Nazaré. Tudor každým dnem následuje svůj slogan #BornToDare.