Tudor má nový aukční rekord!

Publikováno: 1.11.2018
Rubrika: Aukce hodinek
Tudor má nový aukční rekord!

Když se v aukci Heritage objevily vzácné klasické hodinky Tudor, vzbudily značný rozruch a bylo jasné, že se budou dít zajímavé věci. A ty se skutečně děly.

Od počátku bylo jasné, že krásný Tudor Big Crown Submariner s referenčním číslem 7924 nebude za hubičku, výsledek však přesto překvapil. Hodinky se totiž prodaly za 162 500 dolarů, což je přibližně 3 737 000 Kč a staly se tak nejdražšími historickými hodinkami této pozoruhodné značky prodanými v aukci.

Dřívější držitel rekordu

Předchozím rekordmanem byl Tudor Submariner první série z roku 1953 s referenčním číslem 7923, což byl jediný model této řady s ručně natahovaným strojkem. V dubnu 2017 se prodal za 99 999 amerických dolarů. Číslo vypadá trochu nevěrohodně, jenže hodinky se prodaly na elektronické aukci eBay a tato suma je nejvyšší, která ještě nepodléhá zvláštnímu protokolu této aukce.

Nejdražší model od Tudoru

Ani jedny z těchto klasických potápěčských hodinek Tudor však nejsou nejdražším kusem této značky. Tím je unikátní solitér Black Bay One, připravený speciálně pro každoroční charitativní aukci unikátních hodinek Only Watch, konkrétně pro ročník 2015. Hodinky se prodaly za epických 375 000 švýcarských franků (přibližně 8 524 000 Kč), což je mimochodem zhruba 120 krát více než je cena standardních Tudor Black Bay. Že nešlo o ojedinělý úlet rozmařilého investora naznačuje fakt, že o dva roky později se prodal ve stejné aukci další kus s názvem Black Bay One Bronze za podobnou cenu 350 000 franků.

Aukce ukazují rostoucí sílu značky, která už dávno nestojí ve stínu sesterského Rolexu.

Autor: Pavel Hrůza