Vítězství Tudoru a Zenithu na Grand Prix d'Horlogerie de Genève 2021

Publikováno: 26.11.2021
Rubrika: Partnerství a události
Vítězství Tudoru a Zenithu na Grand Prix d

Hodinářský průmysl zažívá svůj velký den D. Zástupci prestižních značek se po roce opět sešli na slavnostním vyhlášení cen Grand Prix d'Horlogerie de Genève. 84 finalistů se mezi sebou utkalo v 18 prestižních kategoriích a speciálních oceněních. Tzv. “Oscara v hodinářském světě“ si letos odnáší i dvě značky z našeho portfolia – inovativní Tudor se svým modelem Black Bay Ceramic a legendární Zenith Chronomaster Sport.

Zasloužené vítězství pro Tudor a Zenith

Již jako každý rok se ve švýcarské Ženevě uskutečnila jedna z nejprestižnější hodinářských soutěží, která je po právu označovaná jako “Oscaři v hodinářském světě“. Fanouškům a milovníkům hodinek z celého světa byly představeny jedinečné modely od nejluxusnějších značek, mezi které řadíme například Audemars Piguet, Vacheron Constantin, IWC a rovněž i značky jenž spadají do našeho portfolia – Tudor, ZenithBreitling.

Zdá se to být neuvěřitelné, ale pro Tudor to bylo letos již po sedmé, co si za posledních 9 let odnáší jedno z prestižních ocenění. V tomto roce zabodoval se svým novým modelem Black Bay Ceramic v kategorii Petite Aiguille – ocenění pro nejlepší hodinky s maloobchodní cenou, která se pohybuje mezi 3 500 – 10 000 CHF. O celočerných hodinkách z řady Black Bay s čistě keramickým pouzdrem, COSC certifikací a průhledným zadním dýnkem se můžete dočíst více v našem článku.

Významné vítězství patří i značce Zenith, která vyhrála se svým novým modelem Zenith Chronomaster Sport v jedné z nejvíce sledovaných a nejdůležitějších kategorií Chronograph. V této kategorii například soutěžil i Tudor se svým modelem Black Bay Chrono či Breitling s modelem Premier BO9 Chronograph 40. Pro Zenith je to vůbec poprvé, co si odnáší vítězství z této kategorie, což jen podtrhuje jedinečnost kalibru El Primero a touhu Zenithu posouvat hranice možností stále vpřed. Více informací o hodinkách Zenith Chronomaster Sport se můžete dočíst zde.

Absolutní vítěz

Grand Prix d’Horlogerie de Genève nabízí celkem 18 prestižních kategorií a speciálních ocenění. Od potápěčských hodinek až po avantgardní číselníky. Seznam finalistů se pyšní jedinečnou podívanou těch nejkvalitnějších a nejoriginálnějších hodinek z celého světa. Vrcholem večera je “AIGUILLE D’OR” neboli “zlatá jehla”, která představuje to nejprestižnější hodinářské ocenění. Letošním výhercem se stala značka Bulgari s modelem Octo Finissimo Titanium Perpetual Calendar. Je to vůbec poprvé, co značka původem z Itálie vyhrála hlavní cenu GPHG. Jedná se o nejtenčí věčný kalendář s neuvěřitelnou tloušťkou pouzdra 5,8 mm. Značka Bulgari si tak připsala na konto 7. světový rekord ve výrobě mikro hodinek.