zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Vítězství Tudoru a Zenithu na Grand Prix d'Horlogerie de Genève 2021

Hodinářský průmysl zažívá svůj velký den D. Zástupci prestižních značek se po roce opět sešli na slavnostním vyhlášení cen Grand Prix d'Horlogerie de Genève. 84 finalistů se mezi sebou utkalo v 18 prestižních kategoriích a speciálních oceněních. Tzv. “Oscara v hodinářském světě“ si letos odnáší i dvě značky z našeho portfolia – inovativní Tudor se svým modelem Black Bay Ceramic a legendární Zenith Chronomaster Sport.

Vítězství Tudoru a Zenithu na Grand Prix d'Horlogerie de Genève 2021

Zasloužené vítězství pro Tudor a Zenith

Již jako každý rok se ve švýcarské Ženevě uskutečnila jedna z nejprestižnější hodinářských soutěží, která je po právu označovaná jako “Oscaři v hodinářském světě“. Fanouškům a milovníkům hodinek z celého světa byly představeny jedinečné modely od nejluxusnějších značek, mezi které řadíme například Audemars Piguet, Vacheron Constantin, IWC a rovněž i značky jenž spadají do našeho portfolia – Tudor, Zenith a Breitling.

Zdá se to být neuvěřitelné, ale pro Tudor to bylo letos již po sedmé, co si za posledních 9 let odnáší jedno z prestižních ocenění. V tomto roce zabodoval se svým novým modelem Black Bay Ceramic v kategorii Petite Aiguille – ocenění pro nejlepší hodinky s maloobchodní cenou, která se pohybuje mezi 3 500 – 10 000 CHF. O celočerných hodinkách z řady Black Bay s čistě keramickým pouzdrem, COSC certifikací a průhledným zadním dýnkem se můžete dočíst více v našem článku.

Významné vítězství patří i značce Zenith, která vyhrála se svým novým modelem Zenith Chronomaster Sport v jedné z nejvíce sledovaných a nejdůležitějších kategorií Chronograph. V této kategorii například soutěžil i Tudor se svým modelem Black Bay Chrono či Breitling s modelem Premier BO9 Chronograph 40. Pro Zenith je to vůbec poprvé, co si odnáší vítězství z této kategorie, což jen podtrhuje jedinečnost kalibru El Primero a touhu Zenithu posouvat hranice možností stále vpřed. Více informací o hodinkách Zenith Chronomaster Sport se můžete dočíst zde.

Absolutní vítěz

Grand Prix d’Horlogerie de Genève nabízí celkem 18 prestižních kategorií a speciálních ocenění. Od potápěčských hodinek až po avantgardní číselníky. Seznam finalistů se pyšní jedinečnou podívanou těch nejkvalitnějších a nejoriginálnějších hodinek z celého světa. Vrcholem večera je “AIGUILLE D’OR” neboli “zlatá jehla”, která představuje to nejprestižnější hodinářské ocenění. Letošním výhercem se stala značka Bulgari s modelem Octo Finissimo Titanium Perpetual Calendar. Je to vůbec poprvé, co značka původem z Itálie vyhrála hlavní cenu GPHG. Jedná se o nejtenčí věčný kalendář s neuvěřitelnou tloušťkou pouzdra 5,8 mm. Značka Bulgari si tak připsala na konto 7. světový rekord ve výrobě mikro hodinek.