Již druhým rokem jsme partnerem závodu historických vozidel Zbraslav-Jíloviště. Zveme vás tedy o víkendu 8.-9. září na Zbraslav na 51. ročník jízdy pravidelnosti do vrchu o pohár Elišky Junkové. 

Závody historických vozidel Zbraslav-Jíloviště 2018

Rychlost nahradila přesnost

V době svého vzniku v roce 1908 byl závod Zbraslav – Jíloviště o rychlosti. Za dobu své existence však prošel mnohými proměnami a již více než 50 let se nezávodí na rychlost, ale jde o přesnost. Tradicí se stal Závod pravidelnosti, kdy vítězem je posádka, která projede trasu dvakrát s co nejmenším rozdílem obou časů. Zbraslav-Jíloviště 2018

Přesnost, tradice a inovace - společné hodnoty

Přesnost, tradice a inovace jsou hodnoty, které jsou vlastní jak milovníkům motoristických sportů, tak Hodinářství Bechyně. Tak jako vy věnujete veškerou péči vašim strojům, my věnujeme veškerou péči vám a vašim hodinkám“

O pohár Elišky Junkové

Závod nese jméno na počest Elišky Junkové, skvělé závodnice, která ve 20. letech minulého století získala věhlas nejrychlejší ženy světa, a v roce 1926 závod Zbraslav-Jíloviště dokonce vyhrála.

Samotný závod startuje v sobotu ve 13 hodin ze Zbraslavského náměstí, a do té doby bude na náměstí výstava historických vozidel. Zde si prohlédněte celý program 51. ročníku závodu o pohár Elišky Junkové.