Zenith představuje nejnovější přírůstky v kolekci Defy Skyline

Publikováno: 30.1.2023
Rubrika: Představení hodinek
Zenith představuje nejnovější přírůstky v kolekci Defy Skyline

Začátkem nového roku 2023 Zenith odhalil své nejnovější výtvory v rámci kolekce DEFY, která je synonymem progresivního hodinářství této manufaktury. Defy Skyline Skeleton je novým vyjádřením moderních skeletonových hodinek, je vybavený kalibrem El Primero a pyšní se svým jedinečným, symetrickým otevřeným číselníkem. Defy Skyline 36 je nově dostupný ve střední velikosti ve verzi 36 mm a zahrnuje také nové pastelové barvy. Defy Extreme, který se nese v drsném duchu, i nadále hledá inspiraci v syrových, živelných krásách divokých terénů a představuje nový Defy Extreme Glacier.

Defy Skyline Skeleton 

Kolekce Defy Skyline byla vytvořena pro stále a rychle se měnící svět, v němž každý zlomek vteřiny může být rozhodující. Defy Skyline Skeleton přebírá podněty z moderních městských scenérií, kde jsou světlo a struktury v neustále se pohybující souhře a dosahuje ještě dále, směrem ke světlu na obzoru a otevírá zcela nový svět možností. 

Harmonicky symetrický skeletový číselník je umístěn v hranatém 41mm pouzdře a přebírá tvar čtyřcípé hvězdy, jímž se hlásí k logu Zenithu, kterým je “dvojité Z” ze 60. let. Aplikované indexy ve tvaru obušku i centrální hodinová a minutová ručka jsou vyplněny luminiscenčním materiálem Super-LumiNova pro snadnou čitelnost. 

Neustále běžící ručka registru na 6. hodině dělá plynulé skoky a dokončí jednu otáčku každých 10 vteřin. Otevřený číselník je dostupný v černé nebo modré barvě. Různé povrchové úpravy a kombinace matných, saténově broušených a leštěných povrchů ještě více zvýrazňují hloubku okamžiku a intenzitu barvy.   

Defy Skyline Skeleton nabízí důmyslný mechanismus rychlé výměny náramku popruhu sestávající z bezpečnostních tlačítek na zadní straně. Ocelový náramek se saténově broušeným povrchem se zkosenými a leštěnými hranami lze snadno vyměnit za kaučukový řemínek a ocelovou překlápěcí sponu se vzorem hvězdné oblohy, která je barevně sladěna s číselníkem. 

Defy Skyline 36 mm 

Nová velikost, nové barvy, stejně nápadná silueta a hvězdná zář. Defy Skyline je nyní k dispozici v 36mm verzi, která zachovává hranatý tvar originálu a zároveň přináší skromnější unisexové proporce, které dokonale padnou těm, kdo preferují menší pouzdra. 

Středně velký Defy Skyline je dostupný ve třech barvách číselníku. První je stejná metalická tmavě modrá, jakou najdeme ve verzi 41 mm, zatímco další dvě přebírají zcela nové tóny v řadě Defy, která se již od roku 1969 se vždy odvažuje prozkoumat výraznější chromatiku.  

Pastelové tóny růžové nebo zelené mají kovovou základnu, která je leštěná a poté saténově kartáčovaná, s paprsky vycházejícími z pěticípé hvězdy Zenithu v horní části číselníku. Geometrický vzor číselníku se skládá z vyrytých čtyřcípých hvězd.  

Středně velký Defy Skyline, který je k dispozici s bílými brilianty na lunetě, nebo bez nich, si zachovává fasetované ocelové pouzdro a dvanáctihrannou lunetu svého většího protějšku. Jsou určeny jako hodinky pro všechny příležitosti a jejich šroubovací korunka zajišťuje voděodolnost do hloubky 100 metrů. Pro větší univerzálnost umožňuje mechanismus rychlé výměny řemínku na zadní straně pouzdra snadnou výměnu mezi ocelovým náramkem a kaučukovým řemínkem se vzorem hvězdné oblohy v barvě číselníku. 

Defy Extreme Glacier 

Jako hodinky vyrobené tak, aby čelily živlům bez ohledu na to, jak daleko od vyšlapaných cest to bude, se Zenith snažil zvýraznit prostředí, pro které byl Defy Extreme předurčen, řadou evokujících speciální edice, které zahrnují přírodní kameny.  

Defy Extreme Glacier stírá hranice mezi precizním hodinářstvím a sochařským uměním. Je přímo inspirován zamrzlou pustou krajinou, kde vydrží jen ti skutečně přizpůsobení drsnému a extrémnímu prostředí. 

Nedílná součást titanového pouzdra, komponent, který chrání tlačítka chronografu, a také dvanáctihranná luneta jsou vyrobeny z chalcedonu, krystalického poloprůsvitného kamene bledě modrého odstínu, který evokuje zmrzlé ledovce. Každý kámen je pečlivě ručně broušený a leštěný, každý je jiný a vykazuje mírně odlišné barvy a vláknité struktury, takže každý z 50 kusů Defy Extreme Glacier je jedinečný. 

DEFY Extreme Glacier je vyroben v limitované edici 50 kusů, k dostání je exkluzivně v kamenných buticích Zenith a online buticích.