Zenith představuje řemínky vyrobené z nadbytečných látek luxusních módních značek

Publikováno: 7.4.2022
Rubrika: Představení hodinek
Zenith představuje řemínky vyrobené z nadbytečných látek luxusních módních značek

Jako lídr v budování budoucnosti švýcarského hodinářství Zenith pevně věří, že pokrok a inovace musí být synonymem udržitelnosti a odpovědnosti. To zahrnuje snahu Zenithu o snížení dopadu na životní prostředí optimalizací procesů a produktů. Proto se spojil s LVHM start-upem Nona Source, aby přeměnil přebytečné látky z LVMH Fashion & Leather Goods Maisons na řemínky k hodinkám, počínaje kolekcí Defy Midnight.

Nona Source je start-up inkubovaný LVHM programem DARE (Disrupt, Act & Risk to be Entrepreneur), který je první online platformou opětovného prodeje, kde látky z nevyužitých zásob těch nejexkluzivnějších luxusních značek dostávají druhý život a tvůrcům umožňuje snadno nakupovat materiály a znovu využít stávající zdroje. Tento udržitelný přístup je v dokonalém souladu s neustále rostoucími iniciativami a tužbami Zenithu vyvíjet ekologicky uvědomělé produkty a služby bez kompromisů na kvalitě.

„Spolupráce s Nona Source je přesně ten druh zodpovědné, ekologické a zároveň luxusní inovace, o kterou v manufaktuře Zenith usilujeme. Nejenže nám tato iniciativa pomáhá v recyklaci luxusních materiálů v novém kontextu, ale také dodává kolekci Defy Midnight vysoce módní punc. Já i můj tým jsme nadšení, když vidíme, že se tyto řemínky nosí a těším se na objevování nových možností s Nona Source.” - Julien Tornare, CEO Zenithu.

„Jsme nadšení, že jsme započali tuto novou, vzrušující cestu se Zenithem. Defy Midnight a jeho moderní ženský vzhled dokonale odpovídají luxusu a ekologickému vědomí a druhý život na zápěstí je zcela v souladu s přístupem cirkulární kreativity skupiny LVHM. Jsme velmi pyšní na první výsledky naší spolupráce.” - Romain Brabo, spoluzakladatel Nona Source

Jako první část této rozkvétající spolupráce Zenith a Nona Source představily tento nový koncept na kolekci Defy Midnight šitou na míru exkluzivně pro ženy a využily jejího systému rychlé výměny řemínku. Pro začátek bude představeno sedm ručně vyrobených řemínků různých barev a textur s kaučukovým podkladem: vanilkově bílý z tkané bavlny moleskin, modrý z hedvábí a vlny Mikado, šalvějově zelený z prané krepové tkaniny, pískově béžový z polyviskózového plátna, růžový denim, zářivě žlutý trikotin a krémový kudrnatý mohér. V zásadě haute couture doplňky, které byly ručně ušité na míru za použití těch nejkvalitnějších látek, tyto řemínky jsou perfektním způsobem, jak hodinkám Defy Midnight dodat výjimečný vzhled pro zvláštní příležitosti.

Kompatibilní se všemi modely Defy Midnight a snadno vyměnitelné bez potřeby použití jakéhokoli nástroje díky důmyslnému mechanismu rychlé výměny řemínku na zadní straně pouzdra, těchto sedm náramků lze zakoupit online na stránkách Zenithu, v buticích i fyzicky u autorizovaných prodejců.

Tyto náramky jsou pouhým začátkem toho, co se pro Zenith stane novou cestou kreativity, originality a udržitelnosti. Zákazníci se mohou těšit na nové látky od Nona Source, které si najdou cestu k řemínkům pro Defy Midnight a v budoucnu také pro další kolekce.