Znovuzrození vysokofrekvenční ikony: Longines Ultra-Chron

Publikováno: 4.7.2022
Rubrika: Představení hodinek
Znovuzrození vysokofrekvenční ikony: Longines Ultra-Chron

Longines uvádí na trh nový model, který dosahuje ještě větší přesnosti než chronometr: nový Longines ULTRA-CHRON, který bije rychlostí 10 úderů za vteřinu. Nový vysokofrekvenční strojek zaručuje vyšší přesnost a těží z bohatého dědictví značky Longines, která se věnuje výrobě strojků s vysokým rytmem už přes 100 let. 

Pro pochopení dlouholetých zkušeností, kterými Longines disponuje při výrobě vysokofrekvenčních hodinek, se musíme vrátit v čase na začátek 20. století, kdy etapa strojků s rychlým rytmem započala. Již v roce 1914 používala společnost Longines vysokofrekvenční strojky ve svých ručních stopkách pro časomíru sportovních událostí k měření 1/10 sekundy. Jak vývoj a trend v hodinářském světě pokračoval a kapesní hodinky se přesunuly na majitelovo zápěstí, v roce 1968 přidává Longines do svého portfolia první potápěčské hodiny s vysokým tepem – Longines Ultra-Chron Diver. Výsledkem jsou jedinečné hodinky ve tvaru „tonneau“ s odchylkou pouhé 1 minuty za měsíc. Ze stejného know-how vychází i nejnovější edice Longines Ultra-Chron, jež vzdává poctu tomuto výjimečnému modelu.

Estetika potápěčského modelu

Okamžitě rozpoznatelné pouzdro Longines Ultra-Chron o  průměru 43 mm ve tvaru „tonneau“ je vybaveno potápěčskou lunetou, která se pyšní safírovou vložkou s luminiscenčními akcenty. Na poutavém černém číselníku se v rámci bílé minutové stopy střídají indexy potažené Super-LumiNova®. Červený kontrast obstarává minutová ručka, která elegantně doplňuje temný číselník. Estetickou tečkou na závěr je pak ikonické logo Ultra-Chron, které je vyobrazeno jak na číselníku, tak na zadní straně pouzdra. V duchu potápěčských hodinek je model vodotěsný do úctyhodných 300 metrů

Špičková technologie ultra-chronometru

V srdci nového modelu Longines Ultra-Chron se nachází vysokofrekvenční manufakturní strojek, jehož vlásek osciluje rychlostí 36 000 úderů za hodinu (10 úderů za vteřinu). Tyto strojky, kterým Longines razil cestu už v roce 1914 (dosáhl čas 1/10 vteřiny) a 1916 (čas 1/100 vteřiny), zvýšily významným způsobem preciznost časomíry. Přesnost modelu Longines Ultra-Chron potvrzuje i jeho certifikace jako “ultra-chronometr” provedená nezávislou zkušební laboratoří TIMELAB v Ženevě. Toto označení přesahuje obvyklou certifikaci chronometru. Proces kvalifikace “ultra-chronometru” testuje vrch hodinek a podrobuje hotový výrobek 15dennímu testovacímu období, během něhož jsou hodinky podrobeny sérii několika náročných testů.

Inspirace inovací

Longines Ultra-Chron je dostupný s možností výběru mezi koženým a ocelovým řemínkem a je dodáván ve speciální krabičce, která obsahuje černý řemínek NATO z recyklovaného materiálu.

Nový Longines Ultra-Chron vyvolá emocionální odezvu u každého milovníka hodinek, který oplývá vášní pro ikonické hodinky jednoho z nejinovativnějších hodinářských období. Získá si také nové nadšence, kteří jistě ocení, že budou mít na zápěstí trochu horologické historie v kombinaci s originálním designem.