Edice Montblanc Great Characters - Miles Davis je poctou mimořádnému muži, který vždy hledal nový zvuk a zásadním způsobem ovlivnil vývoj hudby ve dvacátém století. 

Montblanc oslavuje jazzovou legendu

Edice Montblanc Great Characters vzdávají hold výjimečným osobnostem, jejichž život a dílo měly přetrvávající vliv na lidskou civilizaci. Jen málo hudebníků tak výrazně formovalo moderní kulturu jako Miles Davis, jeden z nejvýznamnějších muzikantů a jazzových skladatelů 20. století.

Osobnost Milese Davise

Po více než pět dekád od prvních vystoupení mimořádně talentovaného trumpetisty ve 40. letech až po vůdčí úlohu, kdy byl propagátorem „cool“ jazzové školy a zasloužil se o mnoho hudebních objevů, byl Miles Davis bezesporu jedním z nejvlivnějších a nejinovativnějších jazzových hudebníků všech dob. Spojováním různých žánrů – rocku, jazzu a funku – vytvářel nové zvuky, posouval hranice moderního jazzu a dopracoval se do Rock'n'rollové síně slávy. Kromě mnoha nahrávek, které představují obrovský přínos pro historii hudby, spočívá jeho odkaz také v tom, že byl experimentátorem a průkopníkem, který formoval moderní improvizační styl hudby.

Speciální edice Montblanc Miles DavisPokrokovost Milese Davise se odráží na inovativním designu a mistrovském zpracování psacích potřeb, které je Montblancu vlastní. Tato edice psacích potřeb se na první pohled odlišuje od všech předešlých edicí jedinečným tvarem připomínajícím trumpetu a to včetně klapek na klipu pera a koncové části tvarované podle nátrubku, který Miles Davis používal. Luxusní pera inspirovaná osobností Milese Davise vyšla kromě speciální edice ještě ve dvou limitovaných edicích.

Speciální edice Miles Davis

Psací potřeby ze speciální edice Miles Davis v designu připomínajícím trubku jsou vyrobeny z ušlechtilé pryskyřice v černé barvě s kontrastními detaily pokovenými platinou. Tělo a víčko dekorují ornamenty, které připomínají 5 hudebních žánrů, které Miles Davis svou tvorbou obsáhl: Bebop, který převládal v čase jeho rané hudební kariéry, Cool Jazz, který se projevil na prvním albu Davisova nonetu „Birth of Cool“, Hard bop ovlivněný africkými kořeny, orientální témata Modal Jazzu a Jazz fusion, které charakterizoval mix technik a stylů. Hvězdička Montblanc je na této edici vyvedena v kombinaci bílé a černé ušlechtilé pryskyřice. Ve speciální edici jsou k dispozici kromě plnicího pera také roller a kuličkové pero.Montblanc Great Characters edice Miles Davis

Limitovaná edice 90 ks

Omezení edice na pouhých 90 kusů symbolizuje 90 let od Davisova narození, které uplynuly v roce 2016, kdy tato edice vyšla. Mimořádně vyvedené gravírování a skeletonová konstrukce pera z bílého zlata ve všech detailech připomínají různé momenty života a díla jazzové legendy. Na skeletonovém víčku pera najdeme trumpetu z červeného zlata a modrý motiv z ušlechtilé pryskyřice, který připomíná album „Kind of Blue“ považované kritiky za Davisovo mistrovské dílo a jednu z nejvýznamnějších jazzových nahrávek vůbec. Cena kolem 854 000 Kč .

Great Characters - Miles Davis - Limitovaná edice

Limitovaná edice 1926

Série limitovaná rokem narození Milese Davise představuje další pero ve tvaru trubky, které je mistrovským dílem rytců uměleckého ateliéru Montblanc. Na platinovém víčku a těle pera jsou zobrazeny grafické symboly žánrů, se kterými Davis pracoval. Modrá plocha prosvítající výřezy v těle pera připomíná jeho nejzásadnější album „Kind of Blue“. Na plnicím peru i rolleru jsou detaily inspirované životem a dílem hudebního génia včetně rytiny Davisovy siluety, která se objevuje na hrotu z ryzího zlata. Hvězdička Montblanc na vršku víčka pera je u této edice provedena z černého a bílého achátu. Cena plnicího pera je 84 000 Kč a rolleru 75 500 Kč.

Great Characters - Miles Davis - Limitovaná edice

Více o modelech z našeho katalogu