Petr Kelemen

Profesionální silniční cyklista Petr Kelemen je členem týmu Tudor Pro Cycling. Petr reprezentuje Hodinářství Bechyně s hodinkami Tudor Black Bay Chrono.

Petr Kelemen

Mladá naděje

Petr pochází z cyklistické rodiny, ale svou cestu k silniční cyklistice pár let hledal. Už jako pětiletý se svým bratrem začal jezdit na BMX, po sedmi letech přestoupil na dráhu, kde se věnoval sprintu a následovala vytrvalostní dráhová cyklistika, kdy se jako junior dostal do reprezentace. Kouzlo silniční cyklistiky objevil až na přelomu sedmnáctého a osmnáctého roku.

První velké úspěchy

Petr Kelemen má za sebou ve svých 22 letech úspěšnou kariéru. V roce 2020 získal první kontrakt s profesionálním týmem a o dva roky později si připsal titul mistr České republiky v silniční cyklistice do 23 let. Aktuálně je členem týmu Tudor Pro Cycling a má před sebou první rok v hlavní závodní kategorii Elite.

V týmu cyklistické legendy

V roce 2022, ve spolupráci s cyklistickou legendou Fabianem Cancellarou, přinesla švýcarská hodinářská značka Tudor svého odvážného ducha do světa profesionální cyklistiky a pro svůj tým Tudor Cycling Pro získala licenci pro nadcházející sezónu, v níž uvidíme vedle ostatních členů týmu závodit také Petra Kelemena.

Další partnerství