zavřít

Rolex Cosmograph Daytona

Oyster, 40 mm, platina

Cena na vyžádání

Cosmograph Daytona
Cosmograph Daytona
Cosmograph Daytona Cosmograph Daytona
Cosmograph Daytona Cosmograph Daytona
Kontaktujte nás
Cosmograph Daytona
Reference
116506 
Pouzdro
Oyster, 40 mm, platina 
Luneta
Kaštanově hnědý monoblok z keramiky Cerachrom s lisovanými číslicemi a stupnicí 
Vodotěsnost
Vodotěsné do 100 metrů / 330 stop 
Strojek
Perpetuální, mechanický chronograf, samonatahovací 
Kalibr
Kalibr 4130, manufaktura Rolex 
Rezerva chodu
Přibližně 72 hodin 
Náramek
Trojřadý tah Oyster s plochými články 
Číselník
Ledová modř 
Certifikace
Superlative Chronometer (certifikace COSC + Rolex po uložení do pouzdra) 

Ledově modrý číselník

Ledově modrý číselník je decentním a exkluzivním znakem platinových hodinek Rolex. Firma Rolex používá platinu, nejvznešenější z kovů, pro ty nejdokonalejší z hodinek. Tyto exkluzivní číselníky lze nalézt pouze u modelů Day-Date, Cosmograph Daytona a Lady-Datejust.
Tachymetrická stupnice - Cosmograph Daytona

Tachymetrická stupnice

Klíčovou součástí identity modelu je luneta s lisovanou tachymetrickou stupnicí pro měření průměrných rychlostí až do 400 mil nebo km za hodinu. Luneta z jediného kusu high-tech keramiky Cerachrom nabízí celou řadu výhod. Je odolná proti korozi, v podstatě oděruvzdorná a její barva nebledne vlivem UV záření. Extrémně trvanlivá luneta dále nabízí výjimečně čitelnou tachymetrickou stupnici, která za tuto svoji vlastnost vděčí tenké vrstvě platiny na číslicích a stupnici nanesené technologií PVD (Physical Vapour Deposition / fyzikální depozice z plynné fáze). Luneta z keramiky Cerachrom je zhotovena z jediného kusu, drží sklíčko pevně na místě na středovém pouzdře a zajišťuje tak vodotěsnost.

Platina

Vzácná a drahocenná platina ohromí svou stříbřitou bělostí a živou svítivostí. Patří mezi nejhustší a nejtěžší kovy na světě a vyznačuje se jedinečnými chemickými a fyzikálními vlastnostmi, například výjimečnou odolností proti korozi. Paradoxně je ale i měkká, elastická a vysoce tvárná. Kvůli tomu je její obrábění a leštění zvlášť náročné a vyžaduje extrémně vysokou míru zručnosti. Firma Rolex vždy používá platinu 950, tedy slitinu složenou z 950 ‰ (tisícin) platiny, kterou s nejvyšší pečlivostí opracovávají umělečtí řemeslníci společnosti Rolex. Nejvznešenější z kovů pro ty nejdokonalejší z hodinek.
Rolex

Dostupnost modelů

Všechny hodinky Rolex jsou sestavovány ručně a s maximální péčí, aby byla zajištěna jejich výjimečná kvalita. Takto vysoké standardy přirozeně omezují výrobní kapacitu firmy Rolex a poptávka po hodinkách někdy tuto kapacitu převýší.

Dostupnost určitých modelů tak může být omezena. Prodej nových hodinek Rolex zajišťují výhradně oficiální prodejci Rolex, kteří jsou zásobováni pravidelnými dodávkami a nezávisle řídí alokaci a prodej hodinek zákazníkům.

Společnost Hodinářství Bechyně je hrdým členem celosvětové sítě oficiálních prodejců značky Rolex a je schopna poskytnout informace o dostupnosti hodinek Rolex.

Model Oyster Perpetual Cosmograph Daytona byl představen v roce 1963 a jeho účelem bylo plnit požadavky profesionálních závodních řidičů. V letošním roce značka Rolex přináší exkluzivní verze svých hodinek Cosmograph Daytona, které jsou zásadním modelem pro ty, jejichž vášní je řízení a rychlost.

Všechny modely mají číselník z metalického meteoritu, vzácného kosmického materiálu, a černé sčítače chronografu jsou umístěny na pozici 3., 6. a 9. hodiny.

Rolex Cosmograph Daytona Zrozeny pro závody

Zobrazit všechny modely

Kontaktujte nás

Sdělte nám prosím způsob kontaktu, kterému dáváte přednost, a my se vám co nejrychleji ozveme.