zavřít
Pocta aviatice
Air-King

Rolex Air-King vzdává hold průkopníkům létání a úloze hodinek Oyster v úžasné historii aviatiky. Se svým 40mm pouzdrem z oceli Oystersteel, pevným tahem Oyster se sponou Oysterclasp a výrazným černým číselníkem je nový model Air-King stejně tak funkční jako nadčasový. Nový Oyster Perpetual Air-King představuje aktualizaci podle požadavků moderního uživatele, zůstává však v souladu s estetikou modelu z padesátých let minulého století a upomíná tak na leteckou tradici původního modelu Rolex Oyster.

Styl hodinek Air-King Letecké dědictví
V roce 2016 uvedla firma Rolex na trh hodinky Oyster Perpetual Air-King, které jsou pokračováním letecké tradice původního modelu Rolex Oyster. Nový model Air-King se 40mm pouzdrem z oceli Oystersteel je vybaven výrazným černým číselníkem v kombinaci s velkými čísly 3, 6 a 9 označujícími hodiny a nápadnou minutovou stupnicí pro zjišťování doby letu. Číselník nese název Air-King ve stejném typu písma, který byl speciálně navržen pro model z padesátých let minulého století.
Air-King
Vlastnosti modelu AIR-KING Pouzdro Oyster
Nové pouzdro Oyster Air-King se zárukou vodotěsnosti do hloubky 100 metrů (330 stop) je dokonalým příkladem odolnosti. Jeho charakteristicky tvarovaná středová část je vyrobena z pevného bloku vysoce korozivzdorné oceli Oystersteel. Drážkované dýnko je hermeticky přišroubováno pomocí speciálního nástroje, takže ke strojku mají přístup pouze hodináři firmy Rolex. Natahovací korunku vybavenou dvojitým vodotěsným systémem Twinlock lze bezpečně přišroubovat k pouzdru.
Air-King
Vlastnosti modelu AIR-KING Perpetuální kalibr 3131
Hodinky Air-King jsou vybaveny kalibrem 3131, což je samonatahovací mechanický strojek, který byl kompletně vyvinut a vyroben firmou Rolex. Díky své konstrukci, kvalitní výrobě a inovativním funkcím jsou tyto hodinky výjimečně přesné a spolehlivé. Oscilátor, který je srdcem hodinek, má modrý parachromový vlásek, který si společnost Rolex nechala patentovat a vyrábí jej ze speciální slitiny.
Air-King
Vlastnosti modelu AIR-KING Pevný tah a EasyLink
Model Air-King je opatřen tahem Oyster z oceli Oystersteel s překlápěcí sponou Oysterclasp. Náramek je vybaven důmyslným, firmou Rolex patentovaným systémem Easylink, který umožňuje rychlé prodloužení délky náramku zhruba o 5 mm pro zajištění komfortu za všech okolností.