zavřít
Okamžitě rozpoznatelný model
Milgauss

Spolehlivost a přesnost obyčejných mechanických hodinek může být ovlivněna magnetickým polem o síle 50 až 100 gaussů. Mnozí vědečtí pracovníci jsou však při své práci vystaveni mnohem silnějším magnetickým polím. Firma Rolex proto přišla s řešením v podobě modelu Rolex Milgauss, který vznikl v roce 1956 a představuje první hodinky tohoto typu. S tím je spojen i název hodinek, mille je francouzský výraz pro tisíc.

Styl modelu Milgauss Okamžitě rozpoznatelný model
Hodinky Milgauss zůstaly věrné svému napojení na svět vědy a jedinečné identitě po celou dobu svého dalšího vývoje. Se svými čistými liniemi a oranžovou sekundovou ručkou ve tvaru blesku jako připomenutím původního modelu jsou rozpoznatelné na první pohled.
Milgauss
Vlastnosti modelu Milgauss Účinný systém stínění
První inovací týkající se odolnosti hodinek Milgauss vůči magnetické interferenci je stínící druhé pouzdro uvnitř pouzdra Oyster. Je vyrobeno z feromagnetických slitin zvolených firmou Rolex a má za úkol chránit strojek, který obklopuje jako štít. Symbol pro hustotu magnetického toku – velké písmeno „B“ se šipkou – je vyražen v antimagnetickém ochranném pouzdře, mohou jej však spatřit pouze hodináři certifikovaní společností Rolex.
Milgauss
Vlastnosti modelu Milgauss Strojek 3131
Hodinky Milgauss jsou vybaveny kalibrem 3131, což je samonatahovací mechanický strojek, který byl kompletně vyvinut a vyroben firmou Rolex. Obsahuje špičkové technologie patentované značkou Rolex, které zajišťují výjimečnou odolnost vůči působení magnetického pole. Stejně jako všechny strojky hodinek Rolex Perpetual i strojek 3131 nese označení certifikovaný švýcarský chronometr, což je označení vyhrazené pro vysoce přesné hodinky, které úspěšně podstoupily testy ve Swiss Official Chronometer Testing Institute (COSC).
Milgauss
Vlastnosti modelu Milgauss Zelené safírové sklíčko
Jedná se o unikátní zelené safírové sklíčko, které Rolex vyvinul v roce 2007. Je odolné proti poškrábání a proti vyblednutí a lze se s ním setkat výhradně u hodinek Milgauss. Jeho světle zelený odstín, probarvený celým sklíčkem, na zkosených hranách jakoby světélkuje. Jde o výsledek utajované technologie, k jejímuž vývoji bylo třeba mnoha let. Výroba sklíčka zabere celé týdny. Výrobní postup není patentován, protože je tak obtížný, že se nikdo ani nebude snažit jej napodobit.