zavřít
Hodinky na širé moře
Yacht-Master

Rolex Yacht-Master a Yacht-Master II jsou zosobněním duše jachtaře. Inspirují se bohatou minulostí, která od padesátých let minulého století spojuje Rolex se světem jachtingu. Model Yacht-Master je kombinací funkčnosti a stylu, Yacht-Master II pak navazuje na to nejlepší z technologie Rolex s cílem vytvořit chronograf pro použití při jachtařských závodech.

Eletantní, sportovní, mimořádné Yacht-Master
Elegantní, sportovní a mimořádné: hodinky Oyster Perpetual Yacht-Master symbolizují privilegované propojení mezi značkou Rolex a jachtařským světem, které se datuje již od padesátých let minulého století. Je to jediný model Oyster Professional nabízený ve třech velikostech: 42, 40 a 37 mm.
Yacht-Master
Vlastnosti modelu Rolex Yacht-Master II Obousměrná rotační luneta
Obousměrná rotační luneta modelů Yacht-Master s 60minutovou stupnicí má vložku Cerachrom z černé keramiky a je zhotovena z 18kt žlutého zlata nebo platiny 950. Vystouplé leštěné číslice a stupně jasně vynikají na matném pískovaném pozadí. Tato funkční luneta, která uživateli umožňuje vypočítat například čas plavby mezi dvěma bójemi, je také klíčovým prvkem typické vizuální identity modelu.
Yacht-Master
Vlastnosti modelu Rolex Yacht-Master II Náramek Oysterflex Bracelet
Náramek Oysterflex, kterým jsou vybaveny hodinky Yacht-Master, byl vyvinut a patentován společností Rolex a nabízí atraktivní variantu kovových tahů. Náramek je připevněn k pouzdru hodinek a bezpečnostnímu tahu Oysterlock pomocí flexibilního kovového plátku ze slitiny titanu a niklu. Plátek je překryt černým elastomerem s vynikajícími vlastnostmi, který je zvláště odolný vůči vlivům životního prostředí. Pro zvýšení pohodlí je vnitřní strana náramku Oysterflex vybavena patentovaným systémem podélných polštářků. Náramek je opatřen bezpečnostní sponou z 18kt zlata Everose nebo bílého zlata, která zabraňuje náhodnému otevření.
Yacht-Master
Vlastnosti modelu Rolex Yacht-Master II Perpetuální kalibr 3235
Hodinky Yacht Master 42 jsou opatřeny kalibrem 3235, což je strojek nové generace, který byl kompletně vyvinut a vyroben firmou Rolex. Jako mistrovská ukázka technologie Rolex představující špičku hodinářského umění přinesl tento samonatahovací mechanický strojek firmě několik patentů a nabízí zásadní zlepšení, pokud jde o přesnost, rezervu chodu, odolnost vůči nárazu a magnetickému poli, pohodlí a spolehlivost. Model Yacht-Master je tímto kalibrem opatřen poprvé.
Sledování kurzu Yacht-Master II
Model Yacht-Master II byl navržen pro potřeby profesionálních jachtařů. Tento chronograf určený pro regatu je jako první na světě vybaven funkcí programovatelného odpočtu s mechanickou pamětí. Umožňuje přesnou synchronizaci se zásadní sekvencí startu jachtařského závodu. Design Yacht-Master II je inspirován jachtami Maxi yachts, vládkyněmi moří, jež v sobě spojují technologii, eleganci a výkonnost. Jeho linie jsou ladné a funkční. Tlačítka připomínají jachtařské navijáky s lany. Na lunetě je vyobrazen název Yacht-Master II podobně, jako se uvádí jméno lodi na trupu. Otočná luneta Ring Command s funkcí nastavení odpočtu času při regatě připomíná kormidlo jachty.
Yacht-Master
Vlastnosti modelu Rolex Yacht-Master II Synchronizace za chodu
Jako při každém rychlostním závodě má přesnost při regatě zásadní význam. Model Yacht-Master II je vybaven bezprecedentní mechanickou funkcí: odpočet času může být naprogramován od 1 do 10 minut a umožňuje kapitánům lodi přesně nastavit čas a sledovat oficiální zahájení každého závodu. Tato flexibilita je jednou z hlavních předností Yacht-Master II a její vývoj představoval značnou technologickou výzvu. Inženýři společnosti Rolex věnovali práci na této komplikované funkci 35 000 hodin.
Naprogramování lze uložit do mechanické paměti. Navíc jakmile hodinky zahájí odpočet, lze jej synchronizovat s oficiálním odpočítáváním závodu.
Yacht-Master
Vlastnosti modelu Rolex Yacht-Master II Otočná luneta Ring Command
Firma Rolex dosáhla naprosté dokonalosti, když se soustředila na nové definování účelu a funkcí lunety. Otočná luneta typicky funguje nezávisle na vnitřním mechanismu, avšak luneta Ring Command, kterou je osazen regatový chronograf Yacht-Master II, je s tímto mechanismem funkčně propojena. Jakožto mechanická součást propojená se strojkem představuje tato luneta klíčový prvek programovatelného odpočítávání, umožňující jeho nastavení a synchronizaci se startovacími sekvencemi závodů. Koncepčně je luneta mimořádně složitá, její použití je však snadné a funkčně je naprosto úžasná.