Značka Tissot zrozená v roce 1853 se stala prvním masovým výrobcem kapesních hodinek a od roku 1917 i náramkových časomír.

Ve spojení s časem

Značka Tissot se zrodila z vášně Charlese-Feliciena Tissota a jeho syna Charlese-Emile Tissota pro čas. Přesný, v krásném provedení a dostupný. Právě proto se značka zrozená před více než 160 lety, v roce 1853, v centru hodinářské výroby ve švýcarském městě Le Locle, stala prvním masovým výrobcem kapesních hodinek a od roku 1917 i náramkových časomír. Tou první byl slavný model Prince s klenutým pouzdrem, který je dodnes výrazným znakem kvality.

založení firmy Tissot ve švýcarském Le Locle

Tradice a inovace

Tissot PRS 516

Tradice a inovace jsou v Tissotu spojité nádoby: značka byla mezi prvními, která uvedla antimagnetické hodinky (rok 1929). V roce 1953 se proslavil model Navigator se zobrazením času ve 24 časových zónách. Stejně tak právě Tissot významně ovlivnil hodinářský design svými výjimečnými kusy. Prvními hodinkami z plastu (Astrolon, rok 1971), s pouzdrem z kamene, přesněji alpské žuly (Rock Watch, rok 1985), z perel... Proto neudiví, že mezi fanoušky byli: Elvis Presley, Nelson Mandela a další osobnosti. Sama vytvářela ikony. Jednou z nich je řada Tissot PRS 516, která je od roku 1965 symbolem spojení rychlých kol a hodinek. Pokračováním je současný Tissot PRS 516 Extreme, který je v historii řady zatím nejvýraznější.

Dosažená prvenství

Značka ovlivňovala i vývoj technologií: uvedla první hodinky s dotykovým displejem na světě vůbec, T-Touch (rok 1999). Už ten nabízel celkem 7 funkcí, volených jen dotykem sklíčka. Následovaly T-Race s funkcemi pro jezdce, T-Navigator pro piloty, Sea Touch pro potápěče… V současné době je nabízen například Tissot T-Touch Expert Solar, který má další světová prvenství – jedná se o první hodinky na světě s dotykovým displejem, které jsou napájeny solární energií. Zároveň jde o časomíru schopnou nabídnout věčný kalendář, například s čísly daného týdne atd.

Tissot T-Touch

Tissot a partnerství

Aktuální novinkou řady T-Race je MotoGP Collection (v quartzovém provedení v edici 8888 kusů), kde je na první pohled zřejmá spojitost Tissotu s MotoGP – datumovka jako brzdič, kaučukový tah jako plášť pneumatiky a podobně.

Tissot partnerem MotoGP

Firma je oficiální časomírou a partnerem MotoGPTM, FIM Superbike, ale i FIBA, AFL, Poháru 6 národů v rugby, závodů mistrovství světa v cyklistice, šampionátů v šermu i hokeji. Všichni partneři značky považují za samozřejmost vysokou přesnost časomír Tissot. To nikoho nepřekvapí, neboť její modely už koncem 19. století „sbíraly” a dodnes „sbírají” zlaté medaile a ceny Grand Prix za přesnost chodu. Důkazem jsou současné modely: pánské Le Locle Automatic Chronometer Edition, T-Complication Chronometer či dámský Lady Luxury Automatic COSC. 

Právě nezávislá kontrola COSC je garancí mimořádné přesnosti, přičemž značka Tissot je už čtvrtou nejvýznamnější světovou značkou, pokud jde o počet časomír s certifikáty COSC přesnosti chodu. A v mimořádně náročné soutěži přesnosti Concours International de Chronométrie v Le Locle byla firma hned dvakrát za sebou vítězem ve své kategorii.

Více o modelech z našeho katalogu

Tissot dnes

Co to vypovídá? Že Tissot, který je součástí největšího švýcarského výrobce a distributora hodinek Swatch Group, patří nejen mezi největší, ale také precizní výrobce a inovátory.

Výsledkem jsou praktické inovace, jako je mechanický strojek s automatickým nátahem Powermatic 80 v modelech Tissot T-Classic Luxury Automatic. Patří mezi mimořádně žádané kusy v nabídce Tissotu. Nabízí místo běžných zhruba 40 hodin chodu rovných 80 hodin. Tedy, 3,3 dne na jeden nátah. Takový je třeba model Lady Luxury Automatic s perleťovým číselníkem a 56 diamanty okruží na něm. Luxus je pro značku rovněž samozřejmostí. Jde třeba o limitované edice ve zlatě, jako pánský Heritage Navigator 160th Anniversary, kterým Tissot oslavil 160. výročí založení značky. Nebo aktuální dámský kus Glamorous ve zlatém pouzdře a s diamanty.

hodinky Tissot

Osobnosti značky Tissot

osobnosti značky Tissot

Spojení tradice, inovace, přesnosti a neopakovatelného designu hodinek Tissot oceňují jak zákazníci, tak i známé osobnosti, které se značkou spolupracují. Na svém zápěstí má časomíry této značky automobilová závodnice Danica Patrick z Phoenixu, basketbalový hráč Tony Parker ze San Antonia, stejně jako další ambasadoři ze světa umění: indická herečka Deepika Padukone, herec Huang Xiaoming, a renomovaní fotografové Chen Man a Dusan Reljin. Stát se členem rodiny přátel Tissot může každý, kdo umí ocenit kvalitní hodinky.


Oficiální web společnosti Tissot:     www.tissotwatches.com

Články v našem magazínu