Longines v Söldenu na startu FIS Světového poháru v alpském lyžování 2022/2023

Publikováno: 28.11.2022
Rubrika: Partnerství a události
Longines v Söldenu na startu FIS Světového poháru v alpském lyžování 2022/2023

Jako partner a oficiální časoměřič FIS byl Longines přítomen v rakouském Söldenu na zahájení nové sezóny. Generální ředitel Longines, Matthias Breschan, se zúčastnil FIS Forum Alpinum společně s lyžaři Longines – Mikaelou Shiffrin a Marco Odermattem.

Švýcarská značka hodinek byla potěšena ohromujícími výkony nejlepších světových lyžařů a zejména lyžařských sportovců. Švýcarský zázrak Marco Odermatt vítězí v úvodu sezóny ve Světovém poháru v obřím slalomu mužů.

Jako oficiální partner Mezinárodní lyžařské federace (FIS) je Longines hrdý na to, že může využít své odborné znalosti v měření času v oblasti alpského lyžování při závodech FIS Světového poháru v alpském lyžování a FIS mistrovství světa v alpském lyžování. Kromě toho byla značka potěšena, že mohla měřit ohromující výkony svých sportovců: Švýcarů Marca Odermatta a Loïca Meillarda.

Longines Spirit oficiálními hodinkami sezóny

Perfektní začátek sezóny pro sportovce Longines. Skvělý švýcarský lyžař Marco Odermatt získal první místo v sezóně a osmé místo ve své kariéře v obřím slalomu. Loïc Meillard skončil ve svém prvním závodě sedmý.

U příležitosti zahájení Světového poháru FIS v alpském lyžování 2022/2023 v rakouském Söldenu představil Longines oficiální hodinky sezóny, model z kolekce Longines Spirit.

Hodinky Longines Spirit ztělesňují průkopnického ducha, který tlačí sportovce k neustálému překračování vlastních limitů, aby změnili směr historie alpského lyžování.

Ve 40mm verzi ukazují čas tři ručky, zatímco 42mm verze disponuje také chronografem a datumovkou. Je opatřen ocelovým náramkem nebo tmavě hnědým, světle hnědým či modrým koženým řemínkem a je k dispozici ve třech barvách číselníku: matná černá, stříbrná a modrá.

Longines podporuje mladé talenty

Longines, v souladu se svou touhou propagovat další generaci sportovců, opět podpoří závod Longines Future Hahnenkamm Champions, který se bude konat v lednu v Kitzbühelu v předvečer legendární etapy Světového poháru.

Závod je týmová soutěž o dvou kolech pro nadějné mladé lyžaře do 16 let. Poskytuje platformu pro budoucí lyžaře, aby se zapojili do alpského lyžování na soutěžní úrovni.

Kromě toho značka udělí cenu Longines Rising Ski Stars, kterou získá nejlepší lyžařka do 21 let a nejlepší lyžař do 23 let v sezóně Světového poháru FIS. Vítězové na konci sezóny, která skončí v Soldeu v Andoře v březnu 2023, obdrží hodinky Longines, trofej a šek.