Rolex Official Retailer

OYSTER PERPETUAL DAY-DATE 


USKUTEČNĚNÍ IDEÁLU 

Když odbije půlnoc, stávají se hodinky Oyster Perpetual Day-Date mostem mezi minulostí a budoucností, mezi již dosaženým a tím, co ještě zbývá prožít. Od roku 1956 se jako svědci největších momentů historie objevují na zápěstích vizionářů, virtuózů a průkopníků. Těch, díky nimž je každý den příslibem do budoucna. 

Image component

Při svém uvedení na trh v roce 1956 představoval systém Day-Date zásadní inovaci: byly to první náramkové hodinky s kalendářem, které kromě data ukazovaly v obloukovém okénku na číselníku na pozici 12. hodiny i celý název dne v týdnu – na tehdejší dobu šlo o technický průlom. 

Image component

Model je vyroben výhradně z drahých kovů (18kt žlutého, bílého zlata, zlata Everose nebo platiny 950) a doplněn o emblematický náramek President. Několik číselníků z něj činí ideální nástroj sebevyjádření. 

DAY-DATE MLUVÍ JAZYKEM SVÉHO NOSITELE 


Dny jsou možná všude na světě stejné, svým zápisem se však podle daného jazyka liší. Model Day-Date vyjadřuje kulturní identitu svého nositele pomocí většiny systémů zápisu – latinky, arabštiny, cyrilice, hebrejštiny, japonštiny, čínských ideogramů, a dokonce i alfasylabického písma jazyka ge'ez, používaného v oblasti Afrického rohu. Model je k dispozici ve 26 volitelných jazycích, což z něj činí skutečně mezinárodní, univerzální a osobní hodinky.

PŮLNOČNÍ ZÁZRAK: IDEÁL PŘESNOSTI 


Když odbije půlnoc, změní se v příslušném okénku na číselníku současně den i datum. Tento vynikající hodinářský výtvor, označovaný jako „půlnoční zázrak“, využívá kotoučový mechanismus. Je výsledkem mnoha let výzkumu: od roku 1950 do roku 1955 firma Rolex zapsala čtyři patenty na hodinky s označením dne a data.

Model Day-Date je dnes vybaven strojkem nové generace, kalibrem 3255, který plně vyvinula a vyrobila firma Rolex pro špičkovou úroveň výkonu. 

NÁRAMEK PRESIDENT 


Náramek President s trojřadým tahem, vyrobený speciálně pro uvedení prestižního modelu Oyster Perpetual Day-Date v roce 1956 a zhotovený výlučně z 18kt zlata nebo platiny 950, je stále vyhrazen pouze pro hodinky Day-Date a verze modelu Datejust provedené v drahém kovu.

VZÁCNÝ SPOJENEC 


Model Day-Date, který nosí mnoho světových politických osobností, režisérů a vizionářů, je okamžitě rozpoznatelný, zejména díky svému emblematickému náramku President. Sugestivní název náramku ve spojení s jeho význačnými nositeli zajistil, že se hodinky Day-Date proslavily jako „hodinky prezidentů“. 

Desetiletí přicházejí a odcházejí, model Day-Date však zůstává na svém místě – na samotné špičce modernosti. Jako prestižní hodinky a výsledek vynikající hodinářské odbornosti firmy Rolex model Day-Date doprovází osobnosti, které ve svém oboru utvářejí svět díky nasazení, lidským kvalitám a tvůrčímu géniu. 

K ambasadorům Rolex spojovaným s modelem Day-Date patří slavné osobnosti jako americká lyžařka Lindsey Vonn, švýcarský tenista Roger Federer, americký režisér Martin Scorsese a golfisté Arnold Palmer, Jack Nicklaus a Gary Player.

NAVŠTIVTE NÁS A POZNEJTE MODEL DAY-DATE NA VLASTNÍ OČI

Jsme oficiálním prodejcem značky Rolex. Díky potřebné kvalifikaci a technickému know-how vám pomůžeme vybrat si hodinky, které vás budou provázet po celý život. 

Objevte kolekci

Image component