Mistrovství chce čas – Jsme partnerem filharmonických mistrů

Publikováno: 14.2.2022
Rubrika: Partnerství a události
Mistrovství chce čas – Jsme partnerem filharmonických mistrů

Rytmus, přesnost a souhra jednotlivců tvoří harmonický celek jak v hudebním útvaru, tak v hodinářském strojku. Za precizně fungujícím strojkem se skrývají léta práce hodinářských mistrů, při kterých nesmí být vynechán ani jediný detail. To stejné platí i u špičkového orchestru, u něhož je potřeba lidský um, vznešenost a nekonečná píle, která potřebuje svůj čas. Na otázku, jak dosáhnout opravdového mistrovství hledáme odpověď společně se skupinou dřevěných dechových nástrojů České filharmonie v koncertní sezoně 2021/2022.

Privátní partner nástrojové skupiny dřevěných dechů České filharmonie

Hodinářství Bechyně se od aktuální koncertní sezony stává privátním partnerem nástrojové skupiny dřevěných dechů České filharmonie. Tímto krokem navazujeme na úspěšné předchozí partnerství s koncertním mistrem Českém filharmonie Jiřím Vodičkou. Společně se tak vydáváme na novou cestu spolupráce, při které se Hodinářství Bechyně stává nově partnerem celé skupiny hudebníků, a nikoliv pouze jednotlivců. Pro zajímavost, do skupiny dřevěných dechů řadíme zobcovou flétnu, příčnou flétnu, pikolu, klarinet, basklarinet, saxofony, hoboj, anglický roh, fagot, kontrafagot a Panovu flétnu.

Již od počátku naší spolupráce s Českou filharmonií cítíme úzkou provázanost a společné hodnoty, které se prolínají mezi našimi světy. Špičkový orchestr, stejně jako hodinářský strojek, se skládá z několika zásadních částí, jež společně tvoří harmonický celek. Bez vzájemné souhry a preciznosti věnované těm nejmenším detailům by se tato symfonie rozpadla. Hráči v sekci dřevěných dechů tak musí projevit velkou dávku empatie a soucítění, bez kterého by harmonický celek orchestru nemohl fungovat. Ani práce hodinářů se nemůže obejít bez vzájemného respektu, citu pro detail, odhodlání a vytrvalosti, což jsou základní ingredience dobře sestaveného hodinového strojku, stejně jako esence špičkového symfonického orchestru.

Hodinářství Bechyně a nástrojová skupina dřevěných dechů České filharmonie se tak vydávají na společnou cestu světem mistrovské hudby. Buďte u toho s námi!

Foto: Petr Krejčí