Watches & Wonders Geneva 2021 bude pouze online

Publikováno: 26.11.2020
Rubrika: Partnerství a události
Watches & Wonders Geneva 2021 bude pouze online

Watches & Wonders Geneva, každoroční veletrh, dříve známý jako SIHH byl naplánovaný na 7. až 13. dubna 2021. Vzhledem k aktuální situaci, způsobené pandemií Covid-19, minulý týden organizátoři oznámili, že se akce uskuteční výhradně v digitální podobě. Přesto se má zúčastit všech 34 vystavujících.

„Vzhledem k probíhající pandemii COVID-19 se výstavní výbor rozhodl zrušit fyzickou podobu Salonu, který by se konal v Palexpu,“ uvádí se v oficiálním prohlášení. „Rozhodnutí je považováno za nejzodpovědnější možný postup vzhledem k současné zdravotní krizi a nejistotám ohledně toho, jak se situace může vyvinout.“

Nová platforma 

Místo toho Fondation de la Haute Horlogerie, která show vlastní a organizuje, uvedla, že uspořádá čistě digitální podobu výstavy, které se zúčastní všech 34 značek plánovaných na fyzickou show, mezi nimi například Patek Philippe, Rolex, Cartier, Roger Dubuis, Tudor nebo Vacheron Constantin.

Hodinářský svět se v Ženevě naposledy sešel na veletrhu SIHH v roce 2019, tedy ještě před změnou názvu na Watches & Wonders. Jedná se o druhý rok, kdy COVID-19 zapříčinil zrušení téměř 30letého podniku. Výstava se přesunula na internet už v letošním roce a 25. dubna představilo 12 značek své nové produkty na www.watchesandwonders.com . Pro rok 2021 pořadatelé slibují uvést pokročilejší verzi digitální platformy s novými službami a funkcemi, včetně živých chatů a streamování.

Soumrak velkých výstav?

Zrušení fyzické show v roce 2021 je poslední zvrat v řadě překážek způsobených koronavirem pro dva hlavní švýcarské veletrhy hodinek. Nejhůře zasažen byl Baselworld, který také zrušil svoji show naplánovanou na březen tohoto roku. Pokus o přeložení pořadu na leden 2021 se změnil na fiasko, když Rolex, Patek Philippe, Tudor a Chanel překvapili organizátora MCH tím, že se z akce kompletně náhle stáhli, aby se připojili k Watches & Wonders na rok 2021.

Výstavnictví je celosvětově v krizi, protože potřeba fyzického kontaktu se zbožím postupně klesá. U produktů tak tradičních a tak emocionálně nabitých, jako jsou hodinky, však nejspíš výstavy nějakou dobu smysl mít budou. Kdo by si tedy před pár lety pomyslel, že každoroční hodinářský svátek Baselworld po 103 letech skončí. Přesně to se však stalo a  značka „Baselworld“ přestala existovat. 

Uvidíme, jaký dopad bude mít současné dění na HourUniverse, novou výstavu hodinek a šperků, kterou organizátor MCH vytvořil jako náhradu za Baselworld. Má se konat v Basileji na bývalém místě Baselworldu 8. - 12. dubna 2021, tedy ve stejnou dobu jako Watches & Wonders.

Autor: Pavel Hrůza

Foto: FB WatchesandWonders/Hour Universe