Důležité věci nejde psát banálním perem. Kdo by nechtěl zažít pocit jaký mají při psaní ti, kteří dokázali svými texty ovlivnit miliony čtenářů nebo jejichž samotný podpis měnil běh dějin? Pera Montblanc jej dokáží zprostředkovat.

Speciální edice Montblanc Meisterstück Le Petit Prince

Montblanc Meisterstück je mezi milovníky ručního psaní považován za ikonu, která se předává z generace na generaci. Speciální edice Meisterstück Le Petit Prince je inspirována Malým princem Antoina de Saint-Exupéryho a oslavuje sílu představivosti a důležitost předávání nápadů a hodnot těm, které máme rádi.

Malý princ - dílo, jenž inspiruje

Světové dílo Malý princ

Malý princ je jednou z nejpřekládanějších knížek na světě: existuje ve více než 250 jazycích a dialektech. Tento alegorický příběh o náhodném setkání pilota a malého prince z daleké planety se zabývá univerzálním tématem otevřenosti ducha a hodnoty lidských vztahů. Příběh Malého prince napsal Exupéry během válečných let, kdy na vlastní žádost sloužil jako pilot u průzkumné jednotky. S tímto vědomím vynikne síla jeho díla o to víc.

Postavy a silné momenty příběhu 

Víčko a násadka prvního kousku ze speciální edice Meisterstück Le Petit Prince jsou zhotoveny z drahocenné pryskyřice v barvě noční modři evokující tmavomodré nebe vesmíru obklopujícího prince. Víčko zdobí reliéfní tváře lišky odkazující na postavu, díky níž princ odhalí důležitost mezilidských vztahů. Doplňky jsou pokovené platinou a kontrastují s tmavě modrou barvou pera. Předtím než odcestuje zpět na svou planetku, řekne Malý princ pilotovi, že uslyší jeho smích, kdykoli se podívá na hvězdy a vzpomene si na něj. Klip pera zdobí zlatá hvězda, která je současně připomínkou „smíchu ve hvězdách“. Jemná bytost Malého prince i jeho přítelkyně liška jsou zvěčněny v rytině na ručně vyráběném hrotu z 14 karátového zlata potaženého rhodiem. Na svrchní část víčka psacího náčiní, které je k dispozici jako plnicí pero, kuličkové pero a roller, byla laserem vyryta věta z originálního znění románu: „Créer des liens? ... Tu seras pour moi unique au monde.” („Vytvářet si pouta? ... Pro mě budeš jediný na celém světě.“)

Meisterstück Le Petit Prince Classique

V klasické edici Meisterstück Le Petit Prince Doué se snoubí temně modrá barva lakované násadky s jasem víčka pokoveném platinou a zdobeným rytinou lišky. Zářivý platinový povrch se opakuje na kovovém vršku pera, víčku a klipu doplněném zlatou hvězdou. Psací náčiní je k dispozici jako kuličkové pero, roller a plnicí pero s dvoubarevným hrotem z 18 karátového zlata ozdobeným siluetou Malého prince a lišky.

Meisterstück Le Petit Prince Solitaire Doué

Postava lišky vyrytá do tmavě modrého laku pokrývá víčko i násadku edice Meisterstück Le Petit Prince Solitaire. Barevně kontrastující kovové doplňky jsou pokoveny platinou. Na vrcholku této edice se nachází emblém Montblanc, kolem nějž se vine citát lišky o lidských poutech.

Meisterstück Le Petit Prince Solitaire

Speciální inkoust oranžové barvy

Montblanc dokonce pro Meisterstück Le Petit Prince vytvořil speciální inkoust a náhradní náplně inspirované postavou lišky: tmavě oranžová barva inkoustu a náplně odkazuje na liščinu oranžovou srst.

Pokud jste kouzlu kvalitních psacích nástrojů dosud nepodlehli, možná si vás právě tato řada od Montblanc ochočí stejně jako liška Malého prince.

Více o modelech z našeho katalogu