Cesta kolem světa za 80 dní s Glashütte Original SeaQ Panorama Date

Publikováno: 31.8.2021
Rubrika: Partnerství a události
Cesta kolem světa za 80 dní s Glashütte Original SeaQ Panorama Date

Ne nadarmo je jachtařský závod The Vendeé Globe přezdíván jako Mount Everest rozbouřených oceánů. Tento extrémně náročný závod je finálním dobrodružstvím a snem každého profesionálního jachtaře. Po 80 dnech na rozbouřeném moři připlouvá do cílové rovinky i německý dobrodruh a námořník Boris Hermann a umisťuje se tak na úžasném 5 místě. Po celou dobu jeho cesty mu byly věrným společníkem hodinky Glashütte Original SeaQ Panorama Date.

Mount Everest oceánů

Vendeé Globe je sólový nepřetržitý světový závod jachet, který se koná jednou za čtyři roky. Založil ho v roce 1989 Philippe Jeanot a od té doby je považován za jeden z nejextrémnějších a nejvíce náročných jachtařských sólových závodů. Závod začíná a končí v Les Sables-d'Olonne v departementu Vendée ve Francii. Cílem cesty je za co nejkratší čas obeplout celý svět: od Les Sables d’Olonne, dolů přes Atlantický oceán k mysu Dobré naděje, pak ve směru hodinových ručiček kolem Antarktidy a zpět do Les Sables d’Olonne. Závod obecně pokrývá přibližně 24 000 námořních mil (44 000 km) a probíhá od listopadu do února.

Boris Hermann a Vendeé Globe

Boris Hermann, jako jeden ze 33 kapitánů vyplul 8. listopadu 2020 z francouzského Les Sables d’Olonne. Stal se tak vůbec prvním Němcem, který se zúčastnil tohoto extrémního závodu s cílem stát se nejrychlejší osobou, která může sama obeplout celý svět. Jeho myšlenky se ovšem neupíraly jen na samotný závod, jelikož po celou dobu jeho cesty shromažďoval drahocenná oceánografická data, která vědcům pomohou lépe porozumět změnám klimatu a přispějí k jejich zmírnění. Pouhých 90 námořních mil od cílové čáry nastává ovšem situace, která může ohrozit veškeré vynaložené úsilí. Boris se sráží s rybářským traulerem. Navzdory všem utrpěným škodám na své jachtě, Boris Hermann opět potvrdil své nezměrné odhodlání a dovednosti, do cíle úspěšně doplul a umístil se na úžasném 5. místě.

Po úspěšném doplutí do cíle okomentoval Boris svou cestu takto: „Právě teď jsem naprosto vyčerpaný, ale nesmírně šťastný, že jsem dosáhl toho nejcennějšího cíle v mém životě. Nemohu dostatečně poděkovat mému úžasnému týmu, podporující rodině a věrným partnerům, jako je Glashütte Original. Bez úžasného týmového ducha, kterého jsem po celý závod cítil, by tento úspěch nebyl možný.“

Glashütte Original SeaQ Panorama Date – stvořen pro extrémní dobrodružství

I když jsou hodinky Glashütte Original v současné době známy především pro svou nadčasovou eleganci, perfektní zpracování a zajímavé komplikace, můžeme nalézt u této německé značky i kolekci Spezialist. Ta, jak již název napovídá, je vytvořena pro mistry a dobrodruhy ve svém oboru. Není proto divu, že se Glashütte Original stal jedním z hlavních partnerů Borise Hermanna při závodu na The Vendeé Globe.

Jeho věrným společníkem se po dobu celých 80 dní, zmítaných bouřemi a extrémními podmínkami, staly hodinky Glashütte Original SeaQ Panorama Date. Tyto hodinky se ukázaly jako perfektní volba nejen díky svému 43,2 mm pouzdru, ale i například Calibru 36-13 s rezervou chodu až 100 hodin či vodotěsností do hloubky 300 m. Detailnější informace o SeaQ Panorama Date se můžete dočíst v tomto článku.