Defy 21 Carl Cox – Elektronické beaty v srdci hodinek

Publikováno: 16.6.2021
Rubrika: Představení hodinek
Zenith Defy 21 Carl Cox

Když spolupracují dva partneři, kteří jsou průkopníci ve své oblasti, lze očekávat výjimečné a vzrušující výsledky. Ponořme se společně do světa elektronické hudby a objevme kouzlo nevázaného nočního života ve spolupráci značky Zenith a DJem Carlem Coxem.

Když hvězdy spolupracují

Carl Cox je jedním z nejznámějších DJů a producentů z house a techno scény. Spojení mezi Zenithem a Carlem vychází ze samotné filozofie značky – „čas dosáhnout hvězd“. Carlovi je tato filozofie nepochybně blízká a jeho život je toho důkazem: z undergroundových „rave“ večírků v 80. letech se dostal až na hlavní pódia na festivalech a k založení své vlastní nahrávací společnosti. Díky své vytrvalosti a nepopiratelnému talentu se ze skromných poměrů vypracoval na jednu z nejuznávanějších a nejvlivnějších osobností ve světě elektronické hudby. Své řemeslo pozvedl do nových výšin a svým jedinečným hudebním zvukem roztančí publikum po celém světě.

Zenith zrychluje rytmus

Defy 21 Carl Cox Edition vychází v limitované edici 200 kusů. Model pohání legendární strojek El Primero 9004 automatic. Stejně jako na nočním parketě za rytmu elektronické hudby, tak i Zenith navýšil své tempo: strojek je schopen měřit čas na 1/100 vteřiny. Hodinky mají rezervu chodu 50 hodin a jsou vodotěsné do hloubky 100 metrů.

Pro milovníky hodinek a hudby

Luneta je vyrobena z uhlíkových vlákennáramek je protkán vlákny s technologií Super-LumiNova, díky kterým září ve tmě. Matně černý číselník je doplněn osobním dotekem Carla Coxe: na 9. hodině udržuje vteřinový rytmus pumpující otočný disk ve tvaru vinylové desky.

„Mám veliké štěstí, že můžu sdílet svoji lásku k hudbě po celém světě. Každý z nás má v sobě moc cítit rytmus a tanec – mým úkolem je usměrnit tuto energii a všechny spojit na tanečním parketu. Podobným způsobem Zenith pozvedává hodinářské umění a sdílí své inovace se světem, takže spolupráce s nimi na hodinkách s vysokofrekvenčním rytmem mi připadala zcela přirozená,“ vyjádřil se ohledně spolupráce Carl Cox.

Více o modelech z našeho katalogu