Dlouho očekávaný dědic je tady: Zenith představuje Chronomaster Original

Publikováno: 11.8.2021
Rubrika: Představení hodinek
Dlouho očekávaný dědic je tady: Zenith představuje Chronomaster Original

Skutečné ikony nikdy nezmizí, ale jen málo hodinek je schopných udržet si status hvězdy. Mezi ně se určitě řadí vlivné Zenith A386, které byly uvedeny na trh v roce 1969 a jako první ocelové hodinky se mohly pochlubit revolučním kalibrem El Primero. Tento rok se fanoušci značky konečně dočkali nástupce tohoto jedinečného modelu, kterým je Chronomaster Original.

Pán času

Zenith už vzdal hold mnoha svým historickým ikonám, včetně zlatých verzí modelu A386 v rámci kolekce Chronomaster Revival, která debutovala během 50. výročí vzniku strojku El Primero. Ten je ostatně prvním automatickým vysokofrekvenčním integrovaným chronografem a dodnes zůstává měřítkem přesnosti automatických chronografů jako takových.

Ocelová reedice se má stát součástí stálé kolekce Zenith. To je moment, na který mnozí fanoušci značky dlouze a netrpělivě čekali. Chronomaster Original dokonce předčil všechna očekávání. Nejen že je moderní reinterpretací populárního modelu A386, přičemž zachovává jeho trvale relevantní design, ale také navyšuje výkon El Primera s přesností na 1/10 vteřiny.

Padesátiletý vývoj se zrcadlí v nejnovější verzi strojku El Primero 3600, jenž se nachází v modelu Chronomaster Original. Kromě vysokého výkonu, které dosahuje díky frekvenci 5 Hz, nabízí také prodlouženou rezervu chodu 60 hodin.

Půvab originálu v moderním provedení

Na první pohled vypadá Chronomaster Original téměř totožně se svým legendárním předchůdcem. Zachovává jeho původní unikátní estetiku, pro kterou je příznačný tříbarevný chronograf v odstínech šedé a modré, se kterými kontrastuje červená vteřinová ručka a celkový vzhled doplňuje datumovka ve tvaru lichoběžníku.

Na rozdíl od A386 ale Chronomaster Original obsahuje jemné detaily, které odpovídají zvýšení výkonu, jako třeba detailnější stupnici po obvodu číselníku, která umožňuje preciznější odčítání na desetiny a setiny vteřiny. Také logo značky bylo aktualizováno, aby odpovídalo modernějšímu skriptu, který Zenith používá v současnosti.

Barevné variace

Chronomaster Original je kromě ocelové verze s tříbarevnými subčíselníky také dostupný v dalších dvou provedeních: s černým číselníkem a designem připomínajícím „obrácenou pandu“ nebo ve verzi z  18kt růžového zlata s tříbarevnými subčíselníky.

Tento model je úctyhodným pokračovatelem legendárních hodinek A386 a zároveň nastavuje nové standardy příkladného výkonu pro značku Zenith, která plánuje nadále pokračovat ve zlepšování svých modelů a zvyšování jejich výkonu.