Limitovaná edice pilotních hodinek Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Publikováno: 23.1.2021
Rubrika: Představení hodinek
Limitovaná edice pilotních hodinek Zenith Pilot Type 20 Blueprint

Zenith odhaluje dosud nespatřená schémata svých číselníků ve speciálním ztvárnění modelu Pilot Type 20, příznačně zvaným jako “Blueprint”.

Když zaměstnanci manufaktury Zenith objevili plán její historické budovy, okamžitě jim to připomnělo modrotisk, který viděli na Aeronefs, nejstarších letadlech koncipovaných pionýry letectví, zejména Louisem Blériotem a jeho letounem Type XI, kterým přeletěl přes Lamanšský průliv. Jako přední hodinářská společnost, která doprovázela nejstarší letce, se Zenith snažil zdůraznit svou vynalézavost překvapivým způsobem v podobě modelu Pilot Type 20 Blueprint.

Design číselníku symbolizující plán manufaktury

Designéři usilovali o zdůraznění tohoto aspektu začleněním svých výrobních plánů přímo do číselníku. Neočekávaný a podmanivý číselník je tvořen ze dvou částí: matně modrého podkladu se všemi technickými plány a poznámkami používanými výrobci číselníků a safírového sklíčka s indexy a logem. Vytváří tak podmanivě hluboký vizuální efekt, kdy různá značení vrhají mírný stín na modrý podklad a vytváří tak dojem, že se vznáší nad modrotiskem.

Na modrotiscích je něco, co vzbuzuje zvědavost. To je to, co přetváří ty nejdivočejší sny v hmatatelné objekty. Typické pro výrobní a inženýrské plány v polovině 19. a na počátku 20. století, kdy byl každý prvek pečlivě vypočítán a přesně nakreslen jako základ projektu. Plán je pozůstatkem minulé éry a nadále fascinuje svou důmyslnou vizí.

Detaily s odkazem na historii letectví

Při pohledu na číselník hodinek upoutají pozornost barvy, povrchová úprava, tvar ručiček a indexů i typografie číslic. Každý jednotlivý kus je pečlivě promyšlen a žádný detail není ponechán náhodě. Omezen počtem 250 kusů, Pilot Type 20 Blueprint zůstává věrný odkazu pilotních hodinek značky Zenith. Velké ocelové pouzdro, číselník s nápisem “pilot” a nadměrná korunka ve tvaru cibule, která umožňuje nastavovat čas i při nošení rukavic. Boční strana pouzdra je opatřena štítkem, který nese unikátní číslo hodinek z limitované edice.

Manufakturní automatický strojek Elite zajišťuje rezervu chodu minimálně 50 hodin. S odkazem na historii letectví, modrý náramek z telecí kůže připomíná klasickou leteckou bundu s nýty a titanovou sponou a charakteristickou záložku kterou je možné nelézt na starých pilotních helmách.