Longines Record - nová modelová řada s certifikací COSC

Publikováno: 30.5.2017
Rubrika: Představení hodinek
Longines Record - nová modelová řada s certifikací COSC

Společnost Longines v roce 2017 slaví 185. výročí svého vzniku. U této příležitosti uvádí na trh svou novou řadu Record. Hodinky této klasické modelové řady jsou výjimečné. Je to poprvé, kdy Longines získává certifikát COSC. Všechny hodinky z řady Record tedy nesou označení „chronometr“.

Větší přesnost díky křemíkovému vlásku

Za tímto úspěchem stojí vlásek setrvačky, která je řídícím orgánem celých hodinek. Vlásek osciluje kolem rovnovážné pozice, čímž zajišťuje funkci pravidelného rytmu odbíjení. Proti tomuto pravidelnému chodu hodinek působí mnoho faktorů - magnetismus, rozdílné teploty nebo postupné opotřebovávání mechanismu. Společnost Longines se rozhodla do svých strojků přidat křemíkový vlásek, aby zajistila jejich větší přesnost a trvanlivost. Jde o lehký a odolný materiál, který neoxiduje a na který nemají vliv běžné teplotní rozdíly, magnetická pole či atmosférický tlak.

Record L2.821.4.11.6

Strojky s certifikací COSC

Hodinky jsou poháněny kalibrem L888.4. (ETA A31.L11) v případě pánských modelů, který pochází z dílny ETA a je vyráběn výhradně pro Longines. Pro dámské modely se jedná o kalibr L592.4 alias ETA A20.L11 a obě verze jsou pro svou velkou přesnost certifikované jako chronometr. Každý jednotlivý kus této kolekce byl testován nezávislou certifikační organizací COSC.

Longines Record strojek COSC

Velký výběr klasických hodinek Record

Modely hodinek Record jsou dostupné ve čtyřech velikostech (26 mm, 30 mm, 38,5 mm a 40 mm). Pro dámské modely je možné vybírat ze sedmi číselníků a pánské modely mají šest variant číselníků. Všechny modely mají tři ručky a datumovku na pozici 3 a pouzdro z oceli. Některé dámské hodinky mají dvě číslice na číselníku poseté diamanty. Hodinky se dodávají na ocelovém tahu nebo na koženém řemínku z kůže aligátora.

Důležitý milník ve vývoji Longines

Tento počin je zásadní pro celou kolekci hodinek Longines. Dokazuje to, že značka Longines je schopna vyrobit opravdu přesné hodinky a navíc za dostupnou cenu.