zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Nevšední potápěčské hodinky SeaQ Panorama Date

Německá značka Glashütte Original představila letos nové varianty svých potápěčských hodinek SeaQ Panorama Date. Sportovně laděné hodinky jsou nyní dostupné také v elegantní variantě z růžového zlata s černým číselníkem nebo v nadčasové bicolorní kombinaci ocele a růžového zlata s šedým číselníkem.

Nevšední potápěčské hodinky SeaQ Panorama Date

Hodinky SeaQ s velikostí pouzdra 43,2 mm byly jako vždy navrženy s ohledem na čtyři základní principy: přesnost, odolnost, dobu chodu a estetiku. Oba modely jsou dostupné ve variantě s šedým nylonovým náramkem vyvinutým speciálně pro SeaQ nebo s černým náramkem z kaučuku. 

Manufaktura Glashütte Original představila model SeaQ poprvé na jaře loňského roku. Inspirován prvními potápěčskými hodinkami z dílny Glashütte Original z roku 1969, SeaQ v sobě fascinujícím způsobem spojuje historii a moderní styl. Nové modely rozšiřují řadu SeaQ o sportovní hodinky s elegantním vzhledem.

GLASHÜTTE ORIGINAL SEAQ PANORAMA DATERafinovaný mix materiálů a výrazné barvy

Hodinky charakterizuje vysoce kontrastní černá a zlatá, arabské číslice a indexy na černém číselníku s efektem slunečních paprsků a galvanickým zlatým povrchem. Keramická otočná luneta s vložkou v bílém laku a luminiscenční bílou na černém pozadí zajišťuje maximální kontrast a zvýšený jas. Galvanický šedý číselník u bicolorního modelu je rovněž vylepšen povrchovou úpravou sunray a je zasazen do ocelového pouzdra ve stříbrně šedém odstínu. Studené odstíny šedé doplňují otočná luneta a korunka, obě v provedení z růžového zlata. Galvanické zlaté číslice a ručky dodávají celku teplé tóny.

Maximální spolehlivost a bezpečnost během ponoru

Vodotěsnost až do hloubky 300 metrů činí tento model vhodný i pro profesionální potápěče. Vodotěsnost obou modelů navíc podporuje řada detailů, jako je šroubovací korunka a šroubovací dýnko ze safírového skla. Spolehlivé určení doby ponoru zajišťuje jednosměrně otočná luneta a výrazný trojúhelník potažený vrstvou Super-LumiNova udávající začátek ponoru.

Přísné testování excelence

SeaQ Panorama Date splňuje nejpřísnější německé a mezinárodní standardy kvality včetně striktních norem DIN a ISO pro potápěčské hodinky. Každý kus prochází intenzivním testováním vodotěsnosti a vzduchotěsnosti za podmínek přetlaku i podtlaku. Dále se testuje odolnost jednotlivých součástek vůči nárazům a korozi způsobené slanou vodou. Musí také podstoupit a úspěšně absolvovat náročný 24denní test excelence, jenž zahrnuje simulaci podmínek každodenního nošení a 12denní monitorování přesnosti v šesti různých polohách.

Více o modelech z našeho katalogu