zavřít
Každá vteřina Magazín Hodinářství Bechyně

Odkaz amerického letectva v novém modelu Longines Avigation

Představením nové verze The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 se Longines vrací k jednomu z ikonických modelů své historie. Tento chronograf je interpretací původního modelu Type A-7, který si v roce 1935 objednala U. S. Air Force, a svědčí o dlouhodobém vztahu značky se světem letectví. Novinka s pootočeným černým číselníkem rozšiřuje řadu Longines Heritage.

Odkaz amerického letectva v novém modelu Longines Avigation

Letecké hodinky s neuvěřitelnou přesností 

The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 vzdává hold nejslavnější éře letectví. Značku Longines pojí se světem aeronautiky a jejími průkopníky úzké vazby již od začátku 20. století. U této novinky se značka inspirovala modelem objednaným v roce 1935 americkou U. S. Air Force. Aby hodinky v americké armádě získaly označení „Type A-7“ a mohli je na zápěstí nosit letci, musely splnit nesmírně přísná kritéria v oblasti estetiky, odolnosti a přesnosti.

THE LONGINES AVIGATION TYPE A-7 1935

Netradiční číselník a výrazná korunka 

Stejně jako původní předloha, vyniká nová varianta The Longines Avigation Watch Type A-7 1935 L2.812.4.53.2 na první pohled tím, že její černý číselník je pootočen o 40° doprava. Toto nezvyklé pojetí umožňovalo pilotovi bez problémů přečíst údaje na číselníku, aniž by musel pustit knipl letounu.

Pro snadnou obsluhu hodinek ve vzduchu – a to i v rukavicích – sloužila k ovládání jednotlivých funkcí chronografu výrazná vroubkovaná korunka na 12. hodině. Spuštění, zastavení i vynulování chronografu probíhalo pomocí jediného tlačítka. Toto unikátní řešení přebírá i současný model The Longines Avigation Watch Type A-7 1935. Jeho pouzdro z ušlechtilé oceli má průměr 41 mm a ukrývá chronografový strojek se sloupkovým kolem (kalibr L788.2), vyvinutý exkluzivně pro Longines.

Novinka přebírá specifikace původního modelu. Matný černý číselník tak pro dosažení co nejlepší čitelnosti zdobí velké arabské číslice a minutová stupnice připomínající železniční kolej. Tuto střídmou kompozici doplňují elegantní ručky ve stylu „chrámových hodin“, potažené vrstvou Super-LumiNova®

LONGINES THE LONGINES AVIGATION TYPE A-7 1935 L2.812.4.23.2Nový model s ref. L2.812.4.53.2 se dodává s hnědým koženým řemínkem a doplňuje verzi s bílým lakovaným číselníkem L2.812.4.23.2, představenou v roce 2016.

Více o modelech z našeho katalogu