Pelagos FXD & Pelagos FXD Chrono “Alinghi Red Bull Racing Edition”

Publikováno: 2.8.2023
Rubrika: Představení hodinek
Pelagos FXD & Pelagos FXD Chrono “Alinghi Red Bull Racing Edition”

Na oslavu svého partnerství s Alinghi Red Bull Racing, odhalil TUDOR dva zcela nové modely Pelagos FXD – hodinky inspirované jachtařskými závody. S pouzdry vyrobenými z uhlíkového kompozitu, titanu a nerezové oceli a vybavené manufakturními kalibry ztělesňují tyto hodinky odvážného ducha, který je zapotřebí k tomu, abyste mohli soutěžit v tom nejnapínavějším jachtařském závodu v historii. 

Dlouhodobé partnerství mezi Tudorem a Alinghi Red Bull Racing bylo zahájeno v roce 2022, kdy se TUDOR poprvé pustil do světa soutěžních jachtařských závodů. V tomto staletí starém sportu přichází vítězství díky spojení odvážného lidského ducha a nejmodernější technologie

Hodinky se zrodily z této filozofie, a to kombinací high-tech uhlíkového kompozitu, poprvé použitého značkou Tudor, s titanem a nerezovou ocelí, stejně jako na křídlové závodní jachtě AC75 (America’s Cup 75).

SDÍLENÉ HODNOTY

Odvážný a inovativní duch Tudoru se naplno projevuje, pokud jde o dva nové modely Pelagos FXD a Pelagos FXD Chrono. Hodinky jsou prodchnuty duchem Tudoru a Alinghi Red Bull Racing; dvěma samostatnými entitami, které sdílejí společnou vizi posouvání hranic.

Alinghi Red Bull Racing AC75 představuje to nejlepší ze špičkového námořního inženýrství, které využívá patentovanou směs uhlíku, titanu a nerezové oceli, jež dává tvar trupu, který rychlostí vyskočí z vody.

TECHNICKY VYSPĚLÉ HODINKY

Stejná snaha o technické mistrovství je aplikována na modely Pelagos FXD, které podobně kombinují high-tech uhlíkový kompozit, extrémně lehký a robustní materiál, pro pouzdro a vložku lunety. 

Pouzdro FXD, vodotěsné do hloubky 200 metrů, bylo vyvinuto s francouzskými námořními bojovými potápěči, je vybaveno obousměrně otočnou lunetou, která využívá švýcarský luminiscenční materiál Super-LumiNova® Grade X1, výkonnější až o 60 % po dvou hodinách ve srovnání se standardními třídami. 

Lunety jsou odstupňované od 60 do 0, aby bylo možné snadno sledovat odpočítávání, což je klíčový okamžik před začátkem regaty. Výsledkem jsou výrazné, technicky vyspělé mechanické sportovní hodinky s logem Alinghi Red Bull Racing vyrytým na zadní straně pouzdra.

HODINKY PŘIPRAVENÉ NA ZÁVOD

Matné číselníky, které mají stejný odstín jako trup AC75, kladou na první místo čitelnost. Zatímco oba číselníky jsou vyvedeny v modré barvě Alinghi Red Bull Racing Team Blue s červenou sekundovou ručkou, model Chronograph má kolem počítadel červené akcenty, které dále naznačují estetiku AC75, konkrétně červené pruhy na trupu.

Charakteristické čtvercové hodinové indexy a ručky ve tvaru „sněhové vločky“, navržené v šedesátých letech společností TUDOR, aby nabízely větší světelné plochy, a zlepšily tak čitelnost, jsou vyrobeny z luminiscenčního keramického kompozitu pro optimální čitelnost i v náročných podmínkách.

POPRUH Z LÁTKY SEAFARING

Jednodílný látkový řemínek je jedním z charakteristických znaků značky Tudor, která se v roce 2010 stala jednou z prvních hodinářských značek, která jej u svých hodinek nabídla. Je tkaný ve Francii na žakárovém stavu z 19. století firmou Julien Faure v regionu St-Etienne a jeho kvalita zpracování, robustnost a pohodlí na zápěstí jsou jedinečné.

Pro modely Pelagos FXD vyvinuly TUDOR a Julien Faure vysoce technickou konstrukci popruhu. Skládá se z 22mm „Team Blue“ žakárově tkané stuhy s červenými akcenty a titanové „D“ přezky se samosvorným systémem zapínání, který se přizpůsobí různým velikostem zápěstí a je velmi pohodlný na nošení.