Podoba Rado Centrix Open Heart inspirována romantickou legendou

Publikováno: 11.1.2019
Rubrika: Představení hodinek
Podoba Rado Centrix Open Heart inspirována romantickou legendou

Někdy máte potřebu v záplavě elektronických hodinek ukázat, že při měření času sázíte na tradiční krásnou mechaniku a hodnoty, které mechanický strojek vzešlý z práce a invence generací nadaných hodinářů představuje.

Rado Centrix Open Heart odhaluje svůj strojek v otevřené části číselníku. Nečiní tak ovšem prvoplánově, ale za způsobem odhalení mechanických součástí stojí příběh: Konkrétně stará čínská legenda o lásce, která je součástí tamního svátku zamilovaných Qixi (v dnešní globalizované době zvaného také „čínský Valentýn“).

Rado Open Heart

Čínská legenda o lásce

Podle této velmi poetické legendy se dva milenci, rozděleni nepřízní osudu, mohli setkávat pouze jednou za rok, vždy sedmý den sedmého měsíce. V tento den prý vyletí všechny straky na světě vysoko do nebe, aby vytvořily most. Milenci přes něj mohou přejít a setkat se spolu.

Právě tento most má symbolizovat tvar výřezu v číselníku, který odhaluje strojek modelu Centrix Open Heart. Na pozici 12 je pak odhaleno „srdce“ strojku, tedy setrvačka. Ta má evokovat sedmý měsíc, pod kterým se milenci potkají. Pánská verze má však jiný, poněkud techničtější tvar výřezů.

Poetické ztvárnění v duchu značky Rado

Pouzdro o průměru 38 mm je potaženo růžovým zlatem, metodou PVD a protože jde o značku Rado, jsou hodinky kromě kožených pásků k dispozici také na tahu, který tvoří kvalitní ocel a články z high-tech keramiky, pro tuto značku typické. Ta je odolná proti poškrábání a velmi rychle se přizpůsobí teplotě těla.

Autor: Pavel Hrůza