Rado Golden Horse

Publikováno: 5.12.2019
Rubrika: Představení hodinek
Rado Golden Horse

V roce 1957 byla uvedena vůbec první kolekce hodinek pod značkou Rado, jejíž součástí byl i známý model Golden Horse. Kolekce Tradition se v roce 2019 rozrůstá o novou, upravenou verzi jednoho z původních modelů z roku 1957.

Rado Golden Horse má své počátky v roce 1957

Společnost Schlup & Co., kterou nyní známe pod jménem Rado, začala vyrábět hodinky již v roce 1917. Bylo to však až v 50. letech 20. století, kdy začala používat název Rado a jedny z prvních modelů, které pod tímto jménem vydala byly hodinky Golden Horse. Model Golden Horse představený v roce 1957 byl vyroben z nerezové oceli, což bylo v době, kdy se k výrobě hodinek tradičně používaly vzácné kovy, jako je zlato a platina, dost odvážný krok. Tímto rozhodnutím se značka Rado vyčlenila a přispěla k tomu, že se z hodinek stal módní doplněk a vyjádření osobního stylu. 

Moderní edice modelu Golden Horse

V aktuální nabídce Rado, v rámci kolekce Tradition, lze najít moderní reedice historických modelů. Takto je tomu i u ikonického modelu Golden Horse, který znovu uvedla značka v roce 2019 v mnoha barevných kombinacích. Některé modely Golden Horse jsou vyrobeny ve dvou rozměrech jako párové hodinky pro něj i pro ni. 

Rado Golden Horse - pair watch

Limitovaná edice s 1957 kusy

Jako vzpomínka na rok vydání prvního modelu Golden Horse přichází 2 modely speciální limitované edice o 1957 kusech. Zcela nový model Golden Horse ref. 01.763.3930.4.135 a 01.763.3930.4.015 mají jen jediný cíl – být věrný originálu. To znamená, že na hodinkách nejsou žádné zbytečné dekorace, pouze prvky, které jsou z funkčního hlediska nutné. 37mm pouzdro z nerezové oceli je doplněno zakřiveným číselníkem v černé nebo v kombinaci sytě rudé a černé barvy. Nad spodním indexem se vyjímá aplikace dvou zlatých mořských koníků. Nápis Golden Horse je na číselníku vyveden stejným fontem jako v roce 1957.

Rado Golden Horse 1957

Datumové okénko na 3. hodině má červené číslice na bílém pozadí, což je neobvyklý, ale čitelný způsob provedení. Charakteristický symbol pohyblivé kotvy, který se nyní vyskytuje na všech automatických hodinkách značky Rado, je rovněž věrný originálu.

Řemínek z potištěné teletiny využívá vzor krokodýlí kůže z boku, což byl v roce 1957 poměrně běžný vzor, který už se dnes hned tak nevidí. Dokonce ani při letmém pohledu na zadní stranu pouzdra se nedaří odlišit originální a současnou verzi. Tři mořští koníci a tři hvězdice jsou hrdě uspořádáni tak, aby ukázali, že je zadní strana pouzdra přišroubovaná.

Moderní prvky historické ikony

Jak lze ovšem od značky Rado, společnosti, která vždy jedním očkem pokukuje po budoucnosti, očekávat, najdeme zde několik moderních vylepšení. Safírové sklíčko, které se nyní používá na všech hodinkách Rado, nahradilo akrylové sklíčko originálního modelu a kvalitní švýcarský automatický stojek ETA automatic C07 nabízí rezervu chodu v délce okolo 80 hodin.

Všechny prvky mají poukázat na to, že značka Rado zůstává ve spojení se svou vynikající minulostí a bohatým designovým odkazem, který nelze ignorovat.