Roční kalendář pro Longines Master Collection

Publikováno: 12.2.2020
Rubrika: Představení hodinek
Roční kalendář pro Longines Master Collection

Některé hodinky svými hodinářskými komplikacemi vzbudí údiv okolí, jiné neokázale potěší výhradně svého majitele. K druhému typu rozhodně patří hodinky z řady The Longines Master Collection s ročním kalendářem.

Na první pohled neprovází hodinky s ročním kalendářem žádná sofistikovaná komplikace – jsou opatřeny třemi ručkami, datumovým okénkem a okénkem pro měsíc. Rozdíl se projeví poslední den v měsíci. Majitelé těchto hodinek z prestižní řady The Longines Master Collection se totiž nemusí zatěžovat nastavováním správného data.

Praktická komplikace

Strojek L897, vyvinutý exkluzivně pro Longines, nabízí roční kalendář, který se automaticky vyrovnává s proměnlivou délkou měsíců. Hodinky z řady The Longines Master Collection tak dokážou rozlišovat mezi měsíci o 30 a 31 dnech, aniž by vyžadovaly jakýkoliv manuální zásah. The Longines Master Collection je první řadou značky Longines, do níž je tato funkce zabudována.

Nový strojek se čtyřiašedesátihodinovou rezervou chodu je uložen v pouzdře z ušlechtilé oceli o průměru 40 mm. Jeho chod lze pozorovat skrz průhledné dýnko. Modřené nebo rhodiované ručky ostře kontrastují s číselníkem – ten může být černý, postříbřený s motivem „barleycorn“ nebo modrý s efektem slunečních paprsků. Tyto klasicky vyhlížející, elegantní hodinky jsou dodávány na ocelovém tahu nebo na řemínku z černé, hnědé či modré kůže z aligátora. Tahy i řemínky jsou opatřeny bezpečnostní překlápěcí sponou.

The Longines Master Collection - roční kalendář L2.910.4.78.3

Mistrovská kolekce

Řada The Longines Master Collection byla na trh uvedena už v roce 2005 a reprezentuje to nejlepší, co u legendární značky vzniká. Modely „mistrovské kolekce“ jsou bez výjimky vybaveny mechanickými strojky a typicky nabízejí pokročilejší hodinářské komplikace. V průběhu let je tato řad obohacována o nové prvky; její tvůrci však nikdy neztrácejí ze zřetele úsilí o nadčasovou eleganci, jež je pro Longines příznačná a má svůj nezcizitelný podíl na celosvětovém úspěchu této značky.

Autor: Pavel Hrůza