Rolex Yacht-Master 42 - hodinky širého moře

Publikováno: 25.5.2021
Rubrika: Představení hodinek
Rolex Yacht-Master 42

Oyster Perpetual Yacht-Master 42 jsou dalším ikonickým přírůstkem do portfolia značky Rolex. Navazují na dlouholetou tradici, která od padesátých let minulého století spojuje Rolex se světem jachtingu. Modely Yacht-Master jsou zosobněním duše jachtaře, kombinují funkčnost a styl a jsou nepostradatelným doplňkem při jachtařských závodech.

Perfektní výkon a nové inovace

Typickým prvkem pro modely Yacht-Master je jejich výrazná obousměrně otočná luneta s 60minutovou stupnicí. Stejně jako u ostatních modelů Rolex Professional, tak i Yacht-Master 42 nabízí výjimečnou čitelnost za jakýchkoliv podmínek, a to díky displeji Chromalight. Široké ručky a číslice jsou potaženy luminiscenční vrstvou, která zajišťuje perfektní čitelnost například i na temném, rozbouřeném moři. 

Oyster Perpetual Yacht-Master 42 se může pyšnit i několika inovacemi. Hodinky jsou vyrobeny z 18kt bílého zlata a staly se prvním modelem z řady Yacht-Master, který byl vytvořen z tohoto vzácného kovu. Bílé zlato dodává hodinkám svěží vzhled a zvýrazňuje ladné křivky legendárního pouzdra Oyster. Tento model byl rovněž jako první vybaven novým kalibrem 3235, jenž stojí v popředí hodinářské technologie.

Špičková keramická technologie

Společnost Rolex sehrála průkopnickou roli na poli vývoje speciální keramiky pro monoblokové lunety. Dokázala vytvořit materiál, který je nejen extrémně odolný proti korozi, ale i proti poškrábání. Barvy lunet nejsou ovlivněny ultrafialovými paprsky a na první pohled zaujmou svou výraznou intenzitou a hloubkou. Díky revoluční technologii je Rolex schopen vyrábět tyto keramické komponenty „in-house“.

Model Yacht-Master 42 disponuje obousměrně otočnou lunetou s 60minutovou stupnicí vyrobenou z keramiky Cerachrom v matné černé barvě. Podmanivý vzhled se nádherně doplňuje s černým číselníkem a je v kontrastu s pouzdrem z bílého zlata. Pro ještě větší přesnost a čtení časových intervalů je navíc prvních 15 minut na lunetě zobrazeno minutu po minutě.

Pouzdro Oyster - symbol vodotěsnosti

Pouzdro Oyster se stalo pro značku Rolex symbolem vodotěsnosti, robustnosti a spolehlivosti. Se zaručenou vodotěsností do hloubky 100 m je Yacht-Master 42 ideálním společníkem i pro profesionální sportovce. Pouzdro je vyrobeno z 18kt zlata, jeho zadní část je lemována jemným drážkováním a je hermeticky připevněna pomocí speciálního nástroje, který umožňuje přístup ke strojku pouze hodinářům s certifikací Rolex. Důkaz perfektní vodotěsnosti podtrhuje natahovací korunka Triplock - trojité zabezpečení vodotěsnosti.

Kalibr nové generace

Rolex Yacht-Master 42 je vybaven kalibrem nové generace 3235. Tento je kalibr je celý vyroben a vyvinut společností Rolex a nabízí to nejlepší z jejich hodnářského gró. Krokový mechanismus Chronergy zajišťuje hodinkám vysokou spolehlivost, energetickou účinnost a odolnost vůči magnetismu. Strojek je rovněž vybaven modrým vláskem Parachrom, který je v případě otřesů 10x přesnější než ten klasický. Výkonný tlumič Paraflex pak zvyšuje odolnost proti nárazu a pohybu. Všechny komponenty, ze kterých se kalibr skládá, jsou vyrobeny a patentovány společností Rolex. S rezervou chodu až 70 hodin se jedná o první kalibr 3235, jenž byl kdy použit pro řadu Yacht-Master.

Náramek Oysterflex

Nedílnou součástí hodinek Yacht-Master 42 je i kvalitní náramek Oysterflex. Tento inovativní náramek dokonale kombinuje vše, co byste od značky Rolex očekávali - robustnost, flexibilitu, spolehlivost, pohodlí a estetiku. Náramek je vyroben z pružných kovových čepelí ze slitiny titanu a niklu, které obepíná elastomerový pásek. Pro větší pohodlí je uvnitř vybaven podélnými polštáři.

Skládací bezpečnostní spona Oysterlock zabraňuje náhodnému otevření a rozšiřovací systém Rolex Glidelock vám umožní upravit velikost o 15 mm bez použití jakýchkoliv nástrojů.

Certifikace Superlative Chronometer

Jako všechny hodinky Rolex, také Yacht-Master 42 podléhají certifikaci „Superlative Chronometer", kterou společnost Rolex definovala v roce 2015. Toto exkluzivní označení svědčí o tom, že všechny hodinky opouštějící dílny Rolexu úspěšně prošly řadou testů provedených touto společností v jejích vlastních laboratořích a podle vlastních kritérií. Tyto certifikační testy se vztahují na plně sestavené hodinky po jejich uzavření, což zaručuje vynikající výkon, pokud jde o přesnost, rezervu chodu, vodotěsnost a  samonátah. Přesnost Rolex „Superlative Chronometer" je řádově −2/+2 sekundy za den, což je více než dvojnásobek vyžadovaný oproti oficiálnímu chronometru. 

Status „Superlative Chronometer" je symbolizován zelenou pečetí, která je součástí všech hodinek Rolex a je spojena s mezinárodní pětiletou zárukou.