Rado vítá do svých řad nového kapitána – Rado Captain Cook Bronze Burgundy

Publikováno: 10.6.2021
Rubrika: Představení hodinek
Rado Captain Cook Burgundy

Oprašte svou krosnu, naimpregnujte kanady a vyrazte do hlubokého lesa. Stačí vám jediný pohled na nové Rado Captain Cook Bronze Burgundy a rázem pochopíte, že se jedná o neobyčejné hodinky. Nádherný vínový odstín podtrhuje podstatu vintage a probouzí ve vás instinkt, který má každý z nás v hloubi duše zakořeněný – volání po divočině.

Všude kolem vás je ticho, jen v dáli slyšíte šum lesa a zpěv ptáků. Ranní mlha se pomalu zvedá z hladiny lesního jezera a na vás čeká nový den plný dobrodružství. Ve stejném duchu je nám prezentována i dlouho očekávaná novinka od Rado: Captain Cook Automatic Bronze Burgundy. Rado nám zas a znova dokazuje, že si po právu zaslouží přezdívku „Master of materials“. Jako základní stavební kámen pro své hodinky opět volí bronz. Ten se u  řady Captain Cook objevil v minulosti už několikrát a pokaždé sklidil vlnu úspěchu. O předchozích modelech, které se objevily v kombinaci modré, zelené a hnědé, se můžete dočíst v našem minulém článku.

Tentokrát ovšem Rado posouvá svou průkopnickou práci s nejnovějšími materiály, inovativními designy a barevnými kombinacemi ještě o stupeň výš. Zatímco ostatní značky se momentálně vezou na vlně modré a zelené, Rado se vydává trošku odlišnou cestu. Za pomoci high-tech keramiky, bronzu a vínové barvy, jež je pro hodinářskou práci netypická, tvoří hodinky, které okouzlí dokonalým zpracováním i barvou. Právě vínový odstín byl pro mistry hodináře z Legnau výzvou, jelikož červené odstíny jsou ve světě keramiky na výrobu nejtěžší. Ale tam, kde je vášeň, se docílí i těch nejlepších výsledků – a vy je můžete sami pocítit.

Nový model Rado Captain Cook Automatic Bronze Burgundy jde ve stopách svého originálu, který spatřil světlo světa už v roce 1962. Dnes je ovšem upraven pro potřeby 21. století, ale zároveň si zachovává kouzlo původního modelu s vintage detaily. Výsledkem jsou jedinečné hodinky s otočnou lunetou s laserově vyrytými indexy a luminiscenční barvou Super-LumiNova. Uvnitř nového kapitána se schovává Rado Calibre 763, který poskytuje 80hodinovou rezervu chodu. S vodotěsností do 300 m jsou hodinky ideální i pro profesionály.

Značka Rado se s nejnovějším modelem nebála udělat krok do neznáma a rozhodně se mu to vyplatilo. Vínová barva v kombinaci s bronzem je jednoduše úžasná. Řada Captain Cook, která má nejen dobře znějící jméno, tak hrdě vítá do svých řad nového kapitána.