TUDOR BLACK BAY CHRONO DARK - Temný bojovník

Publikováno: 18.9.2019
Rubrika: Představení hodinek
TUDOR BLACK BAY CHRONO DARK - Temný bojovník

Nestává se příliš často, že by Tudor představil limitovanou edici hodinek. Časomíry této značky jsou stále ještě výsadou „těch, kteří vědí“. Když však značka omezenou sérii představí, je to vždy událost. Nová verze ikonických BLACK BAY s názvem CHRONO DARK je toho důkazem. Na atraktivitě jim přidává i to, jakým způsobem je počet vyrobených kusů určen. Nemusí totiž být konečný, aniž by to snižovalo sběratelskou hodnotu impozantních hodinek.

U příležitosti letošního Světového mistrovství v ragby i jako oslavu partnerství s novozélandským ragbyovým týmem, která trvá od roku 2017, představila značka TUDOR novou verzi svého chronografu: Black Bay Chrono Dark. Jak se u hodinek spojených s týmem All Blacks nabízí, jsou provedeny v černé barvě, která tak ostře kontrastuje s bílými prvky číselníku, jako jsou hodinové indexy a ikonické ručky typu „snowflake“. Hodinky působí mohutně a výrazně, ostatně nic méně působivého by ani nejlepší hráči ragby nemohli nosit.

Black Bay Chrono Dark pro All Blacks

Limitující počet hráčů

Počet kusů, které budou vyrobeny je dán celkovým počtem hráčů veleslavného týmu od jeho založení v roce 1903. V letošním roce tak bude vyrobeno 1 181 kusů tohoto chronografu. Tím však série nekončí: Pokaždé, když do týmu vstoupí nový hráč, budou vyrobeny další hodinky této „nekonečné“ série. V dalších letech tak série poroste, ovšem velmi limitovanou a nepředvídatelnou dynamikou.

limitovaná edice M79360DK-0001

Černý design chronografu

Pouzdro z kartáčované oceli o průměru 41 mm je, stejně jako ocelový tah a spona, pokryto černou vrstvou technologií PVD. Černý je i číselník včetně sčítače chronografu a subčíselníku malé vteřinovky. Pevně uchycená luneta z černěné oceli (rovněž PVD) obsahuje vložku z matně černě eloxovaného hliníku, ve které je stříbrně vyvedena hodinová škála.

Tudor Black Bay Chrono Dark

Manufakturní strojek

Uvnitř černého pouzdra vodotěsného do 200 m je zaměstnán manufakturně vyráběný strojek Caliber MT5813 s chronografem, oficiálně certifikovaný COSC. Známkou jeho výjimečnosti je použití křemíkového vlásku odolného vůči magnetismu, sloupového kola a vertikální spojky. Také rezerva chodu 70 h je více než nadprůměrná.

Jeden kus z limitované edice

Přísně limitovaná edice dnes již ikonické řady Black Bay, navíc od značky, která běžně nedělá limitované edice, to nejspíš mezi sběrateli způsobí slušný poprask.

Jsme rádi, že se nám jeden kus podařilo získat i pro Českou republiku. Přijďte se k nám podívat na prodejnu na Václavské náměstí 10.

Autor: Pavel Hrůza