Rolex Daytona Paula Newmana jdou do dražby

Publikováno: 31.8.2017
Rubrika: Aukce hodinek
Rolex Daytona Paula Newmana jdou do dražby

Nedávno nalezené hodinky Paula Newmana, slavné Rolex Daytona, jdou do dražby.

Jak před časem informoval web hodinkee.com, dlouho hledané hodinky Rolex Daytona ref. 6239 patřící herci Paulu Newmanovi byly konečně nalezeny.

Hodinky dlouhodobě patřily Jamesi Coxovi, který chodil s dcerou Paula Newmana, Nell Pottsovou. James potkal Paula Newmana poprvé v Lime Rock, na závodišti v Connecticutu, když mu bylo 13 let, a během prvních měsíců chození s Nell neměl vůbec tušení, že chodí s dcerou slavného herce.

V létě 1984 byl James u Newmana doma a ten se ho zeptal, kolik je hodin. Odpověděl, že neví, že nemá hodinky. Paul mu podal své Rolexy a řekl: "Tady máš hodinky. Když je natáhneš, ukazují čas celkem dobře." James Cox nosil hodinky až do poloviny 90. let.

Nakonec se hodinky dostaly do hledáčku Aurela Bacse, odborníka na vintage hodinky, který vydražil doposud nejdražší Daytony v historii - celozlaté Rolex Daytony s referenčním číslem 6263, přezdívané "The Legend" za 3.717.906 amerických dolarů. Více zde. Tím se staly druhými nejdražšími Rolexy vůbec.

Hodinky po Paulu Newmanovi jsou v dobrém stavu. Číselník je původní s krásnou patinou a na dýnku najdeme rytí od Joanne Woodwardové, Newmanovy manželky: "DRIVE CAREFULLY ME."

Hodinky jdou do aukce 26. října 2017 v New Yorku, v aukční síni Phillips.

Nejdražší vydražené hodinky Rolex jsou aktuálně, k 31. srpnu 2017, tzv. "Bao Dai", reference 6062, které se vydražily za 5.060.427 amerických dolarů letos na jaře.