Výjimečné Rolex Daytona v bílém zlatě budou draženy v rámci Daytona Ultimatum

Publikováno: 16.3.2018
Rubrika: Aukce hodinek
Výjimečné Rolex Daytona v bílém zlatě budou draženy v rámci Daytona Ultimatum

Jak jsme Vás informovali, připravuje se unikátní aukce Daytona Ultimatum. Nyní již víme, co bude hlavní tahák této aukce. Půjde o model Rolex Daytona, reference 6265, který je skutečně unikátní, protože jde o jediné známé vintage Daytony v bílém zlatě. Odhaduje se, že se hodinky prodají za 3 miliony CHF. Jisté pak je, že výtěžek půjde 100% na podporu charitativní organizace Children Action.

Příběh hodinek

Na hodinky narazil před několika lety sběratel John Goldberger, který, když hodinky poprvé vzal do ruky, byl překvapen jejich váhou. Na ocelové hodinky byly totiž moc těžké. Sice slyšel, že možná existují Daytony 6265 v bílém zlatě, ale nevěřil tomu. Odtud také přezdívka pro tento model "jednorožec", nebo-li "unicorn". V tehdejší době se totiž Daytony vyráběly pouze v oceli nebo 18karátovém a 14karátovém žlutém zlatě.
Hodinky byly vyrobeny v roce 1970 pro německého prodejce, který je zřejmě objednal pro některého ze svých exkluzivních klientů, prestože už v té době nebylo standardní, aby Rolex vyráběl hodinky na zakázku.

Model 6265 byl představen v roce 1970 a navazoval na model 6263, se kterým sdílel stejné pouzdro oyster a šroubovací tlačítka, změnila se však luneta, která byla nově vyráběna z kovu a ne z akrylátu. Číselník je tzv. "Sigma" číselník a šroubovací korunka pak není vyrobena ze zlata, ale z oceli. Zajímavý je také tah, který není původní, ale jedná se o tah určený pro model 1507 Oyster Date vyrobený také z bílého zlata. Jedná se tedy o unikátní hodinky ve všech směrech.

Aukce Ultimatum Daytona však nabídne mnohem více zajímavých modelů. O těch někdy příště, nebo osobně u nás na prodejnách.