Dánský automobilový závodník Tom Kristensen se narodil v roce 1965. Jako jediný závodník vyhrál okruh 24 Hours Le Mans celkem devětkrát. Tím si vysloužil přezdívku „Mr. Le Mans“. Tváří značky Rolex se stal v roce 2010.

Tom Kristensen - ambasador značky Rolex

Tom Kristensen je ikonická postava motoristického sportu a jeden z nejúspěšnějších motoristických jezdců všech dob. V nejstarším a nejprestižnějším závodu Evropy 24 Hours Le Mans zvítězil v pěti po sobě jdoucích letech (2000 – 2005). Celkem šestkrát ve vytrvalostním závodě 12 Hours v Sebringu, konaném každoročně na Floridě, čímž se stal bezkonkurenčním jezdcem v této automobilové disciplíně. V roce 2014 byl královnou Dánska jmenován rytířem Řádu Danneborg.

„Na svůj vůz a na své hodinky mám stejné nároky: dokonalý design, výkon a spolehlivost. Hodinky Rolex jsou příběhem cesty k oslavě významných vítězství v mé automobilové kariéře. Připomínají mi tu památnou dobu, kdy byly všude se mnou. Hodinky a auta spolu tvoří svůj vlastní odkaz. Když nosíte značku Rolex, máte pocit, že jste dosáhli něčeho velmi výjimečného,“ říká Tom Kristensen.