Jonas Kaufmann - ambasador značky Rolex

Publikováno: 20.3.2018
Rubrika: Osobnosti a hodinky
Jonas Kaufmann - ambasador značky Rolex

Německý tenorista Jonas Kaufmann je díky podmanivému a průzračnému hlasu i impozantnímu vystupování na jevišti vzorem novodobé operní hvězdy. Ambasador značky Rolex od roku 2009. 

Výjimečný interpret romantické opery

Jonas Kaufmann je u znáván především pro svou interpretaci velkých rolí romantické opery a jeho hlas, nepatrně hlubší než hlas tradičního italského tenora, se zdá být jako stvořený pro skladatele, jako jsou Verdi, Puccini, Bizet a Wagner. Jeho repertoár je však rozsáhlý, a ať zpívá hrdinské role nebo Schubertovy písně, tak kritici vyzdvihují vyrovnanou intenzitu jeho hlasu i dokonalé frázování.

Cesta k opeře

Jonas Kaufmann se narodil v roce 1969 do rodiny milovníků hudby a k opeře se dostal poměrně pozdě – nejprve totiž začal studovat matematiku. Profesionálně vystoupil poprvé v roce 1994, kdy mu bylo dvacet šest let, a svou kariéru následně budoval převážně v Evropě. V roce 2006 debutoval v Metropolitní opeře v New Yorku jako Alfredo v La Traviatě, což ho katapultovalo k celosvětovému úspěchu. Jonas Kaufmann, který je tváří značky Rolex od roku 2009, patří nyní k předním interpretům, kteří vystupují na těch nejvýznamnějších světových operních scénách.